Віце-консул України в Кракові подякувала студентам ЧНУ за їхню позицію

Новини Чернівців
3 276
0
Віце-консул України в Кракові подякувала студентам ЧНУ за їхню позицію

На зустріч зі студентами Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича приїхала віце-консул Генерального консульства України в Кракові, колишня чернівчанка Таміла Шутак. Третього лютого вона однією з перших підписала заяву на підтримку Евромайдану.

- Не можу робити ніяких політичних заяв, але те, що я підписала ту заяву разом з колегами-дипломатами було поривом душі і моєю громадянською позицією, - розповіла віце-консул Таміла Шутак. - Приємно, що настільки наша свідомість змінилася і змінюється постійно, що молодь не є заангажованою в політичному плані, але розуміє, в якому напрямку повинна розвиватися така молода держава, як Україна. Мені приємно підтримувати нові починання і рух України в новому напрямку. Скажу вам відверто, не як посадова особа, а як чернівчанка: я так само сповідую ті самі погляди, що й ви.

Таміла Шутак розповіла, що саме в Кракові провели найпершу в Польщі демонстрацію на підтримку Євромайдану.

- 21 листопада вийшло розпорядження Кабінету міністрів України про призупинення курсу на Євроінтеграцію. А вже 23 листопада біля пам’ятного знаку жертв Голодомору в Кракові зібралися майже триста людей, - пригадує Таміла Шутак. - Вони пройшли ходою через усе місто до приміщення нашого консульства. Всією дорогою до мітингувальників приєднувалися поляки, які підтримують Україну. Такі акції під консульством продовжувалися кожних три дні протягом всіх цих трьох місяців.

За словами Т. Шутак, зміна напрямку Євроінтеграції стала шоком і для всіх дипломатів. "Це був шок для всіх дипломатів, оскільки навіть в кулуарах натяку на те не було, що курс може змінитися", - зауважила віце-консул.

- Поляки відкрили двері своїх лікарень і реабілітаційних центрів для лікування наших хворих. Вони взяли на себе всі витрати за лікування наших хворих, а це десятки тисяч євро, - зауважила Таміла Шутак. - Не дивлячись на те, що в них теж не все гладко з економікою, польські воєводства пішли нам назустріч і повиділяли зі своїх резервних фондів кошти на те, щоб допомогти Україні.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Мобілізація на Буковині: Осипенко анонсував більше рекрутингових центрів і кінець «бусифікації»
19 940
У Чернівцях штормовий вітер піднімає дах будинку - відео
18 775
Вважався зниклим безвісти: на Буковині востаннє додому повертається Олександр Савчук
18 609
«За що так Чернівці не любите?»: депутат обурився прибуттям потяга до Києва о 5:30
18 019
Доплата за стаж: хто отримає спеціальну надбавку у 2026 році
17 951
Осипенко призначив кураторів над районами Буковини - хто за що відповідатиме
16 935
"Щирі співчуття родині": на Буковині у ДТП загинула випускниця ЧНУ
12 235
Гуцули дружні, серед дністровців - конкуренція: враження Осипенка від громад Буковини
11 898
Мільйони гривень зарплати та криптовалюта: декларації посадовців Буковини з чималими статками
11 789
Військового з Буковини, якого звільнили з полону, понад три роки утримували у Чечні
10 126