Оркестр "Крещендо" в Чернівцях не відпускали зі сцени

Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес
2 840
0
Оркестр "Крещендо" в Чернівцях не відпускали зі сцени

Тривалими оваціями закінчився концерт київського оркестру "Крещендо" в Чернівцях. Слухачі вперто не хотіли відпускати музикантів зі сцени, змушуючи грати на біс. І навіть "розкрутили" колектив на виконання прем’єрної композиції. Можливо, концерт тривав би ще годину, але в захопленої публіки врешті-решт втомилися долоні.

Колектив "Крещендо", який чернівчани вчора слухали вперше, важко вписати в академічні канони. Це начебто камерний оркестр народних інструментів і водночас ансамбль солістів-віртуозів, та ще й із підтримкою солістів-вокалістів. Саме на останніх трималося перше відділення концерту. Тамара Ходакова (сопрано), Олександр Форкушак (баритон) і Роман Шнуренко (тенор) співали в супроводі оркестру популярні арії з опер та оперет, а також українські народні пісні та романси. У другому відділенні соло виконували вже інструменталісти - самі учасники оркестру. Зокрема наші земляки Ганна Ніжегородова (бандура) та Іван Гайдичук (баян). Їм дісталося найбільше оплесків та квітів, і їх після концерту оточили тутешні друзі та родичі: поспілкуватись і пофотографуватись. Адже молоді артисти приїхали додому вже в якості столичних знаменитостей.

Виконавська майстерність, зіграність музикантів, оригінальні обробки й аранжування - це не все, чим підкупив оркестр "Крещендо" чернівецьку публіку. Головне, що привертало увагу і зачаровувало, - творчість і артистизм в усьому: від програмки (її складено у формі... меню), до одягу виконавців. Отож гурманам від музики "подавали" Вердіївське різото, піцу "Россіні", гаспачо від Мануеля Альбеніса... "Десерт" (а це було, зокрема тірамісу "Квентін Тарантіно") музиканти виконували в білому вбранні, досить далекому від академічного сценічного дрес-коду.

Найбільш театралізованою видалася українська частина концерту. В "меню" вона значилась як пампушки і вареники. З жартівливої пісні "Ти до мене не ходи" вийшла невеличка вистава за участю всіх трьох вокалістів і баяніста. А "Ой під вишнею" прозвучала в несподіваній, проте на диво органічній блюзовій обробці. І просто приємно було почути призабуту народну класику (наприклад, знамениту "Гандзю", яку колись мав у репертуарі кожен український тенор) і пересвідчитися, що вона чудово вписується у світовий музичний контекст. (Оксана Драчковська)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
На Буковині перевіряють перевізників: оштрафували водія автобуса «Чернівці — Ужгород»
20 826
На Буковині жінка мчала з хворою дитиною: поліція супроводила авто до лікарні
19 178
Подаровані Чернівцям автобуси із Чехії використають під час ремонту Головної
17 256
Град, грози, шквали. Завтра на Буковині різко погіршиться погода
13 290
До Чернівців прибули міністри закордонних справ України, Румунії та Молдови
11 540
Нові мости та пункти пропуску: що обговорювали у Чернівцях міністри закордонних справ України, Румунії та Молдови
10 888
Не ремонтували майже 70 років: на Буковині відновили міст на трасі Чернівці – Хотин
8 685
На Буковину прибув потяг із переселенцями із Донбасу - фото
6 697
Куди поділися квитки на потяги до Чернівців: в УЗ дали пояснення
6 405
Рівень алкоголю перевищував норму у 13 разів: у Чернівцях п'яний водій вчинив ДТП
6 325


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.