“Дешева іпотека” недоступна для більшості буковинців

Новини Чернівців / новини / економіка, бізнес
2 939
0
“Дешева іпотека” недоступна для більшості буковинців

У 2012 році іпотечні кредити за державною прогамою здешевлення вартості іпотечного кредитуваня взяли лише 12 буковинців. Про це повідомив на прес-конференції в. о. директора департаменту містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Олександр КІФРЯК.

- Минулого року до участі у програмі іпотечного кредитування в Чернівецькій області було залучено 18 житлових об’єктів, банками - учасниками програми є “Ощадбанк” та “Укргазбанк”. Внаслідок роботи 12 сімей отримали кредити на загальну суму 3 мільйона гривень, - повідомив Олександр Кіфряк. - Сума компенсації становила 37 тисяч гривень.

Проте, за словами самих же забудовників, багато чернівчан приходять і цікавляться умовами програми, але більшість з них не ризикують взяти кредит.

- Люди приходять часто, минулого року звернулося 60 людей, - розповідає генеральний директор ВАТ “ПМК-76“ Василь Каглянчук. - П’ятьом громадянам ми погодили квартири, проте тільки троє з них оформило кредит, тобто з цих 60-ти людей лише троє наважилося.

За умовами програми, родина, щоб взяти кредит, має подати до банку документи про дохід сім’ї. Приблизний дохід має становити близько 4-х тисяч гривень, виплачувати ж щомісяця доведеться близько 2100 гривень. Для заможних людей це невелика сума, але для більшості буковинців, які навіть не отримують середнього розміру зарплати (2329 - в області), такий кредит є непосильним тягарем на плечі всієї родини.


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Евакуювали 68 людей: рятувальники розповіли подробиці вибуху на Будівельників у Чернвцях
9 164
Українка перевірила 7 популярних марок масла на якість: одне з них - підробка
5 951
Загинув у 2023 році: на Буковині проведуть в останню дорогу захисника Андрія Гончарюка
5 316
Воював під Бахмутом: у Чернівцях внаслідок вибуху гранати загинув військовий
3 922
З Краматорська, Херсона та Маріуполя: до Чернівців прибув евакуаційний потяг
3 551
Українців поїли незаконно розлитою "мінералкою": де продавали напій
3 540
Росіяни влучили у пункт пропуску на кордоні з Молдовою: реакція Зеленського на атаку
3 425
Паводки, дороги та гроші: про що голова громади з Буковини просила Зеленського
3 271
Вибух на вулиці Будівельників у Чернівцях: загинув 38-річний чоловік
3 012
«Хотіла бути корисною державі»: історія буковинки Маргарити, яка стала прикордонницею
2 875