Малі ГЕС на Буковині не будуватимуть

Новини Чернівців / політика, влада
2 911
0
Малі ГЕС на Буковині не будуватимуть

Без паніки. Малих електростанцій на гірських річках області не будуватимуть. Про це заявив начальник управління охорони навколишнього природного середовища в області Борис Баглей.

"Була нарада у міністра й він усім начальникам управління сказав, що “ваш дозвіл (на будівництво малих ГЕС, - авт.) — це ваша заява на звільнення”. Окрім того, що я так само думаю. Маю свою думку як біолог з цього приводу, і вона співпадає з моїми посадовими обов’язками. Будівництво вважаю недоцільним, економічно необгрунтованим, яке може зашкодити нашій природі, - заявив Б. Баглей.

За його словами, в області діє лише одна мала ГЕС - у селі Яблуниця Путильського району потужністю 1 МВт (на фото). Її у 2009 році відновлено за рахунок коштів інвесторів. У 50-70-х роках ХХ століття в області було шість малих ГЕС. І у подальшому, якщо і будуть робитися якісь кроки у їх відновленні, то як ...екзотичних об’єктів туристичної привабливості.

Щодо Регіональної програми розвитку малої гідроенергетики в області на 2011-2015 роки, згідно з якою планується будівництво 12 малих ГЕС із протипаводковими гідровузлами на гірських річках (вартість будівництва — понад 1 мільярд гривень), Борис Баглей був категоричним: “Щоби отримати право на будівництво гідроелектростанції, потрібен висновок з нашої структури. Я такого не дам”.
На питання, чи не може вплинути на його рішучість якась матеріальна спокуса, зауважив: "…Що стосується зацікавити...то гідроеклектростанції... ну навряд це будуть робити... (Ю.Боднарюк)


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Африканська спека накрила Україну: синоптик назвав дату, коли стане прохолодніше
12 396
На Буковині попрощаються з відважним захисником Василем Мацейком
6 664
У Києві через обстріл майже 30 постраждалих: горіли "швидкі", будинки та кіностудія
6 147
У Дністровському водосховищі - критично низький рівень води: на ГЕС зменшили виробіток електроенергії
5 780
Пенсії в Україні оформлюватимуть інакше: кому від серпня стаж зараховуватимуть за новими правилами
5 271
Пенсіонерам необхідно змінити картки: один із великих банків припиняє роботу з Пенсійним фондом
4 728
Реставрація за 2,6 млн грн так і не почалася: на Буковині судитимуть підрядника
4 727
Курс валют на 1 серпня: скільки коштують долар, євро і злотий
4 671
У басейн забороняють приносити воду та їжу: фахівчиня пояснила, чи це дозволено
4 142
Нові виплати, тарифи й правила: до яких змін готуватись українцям у серпні
3 647