Чернівці – в десятці найкращих за якістю життя міст України

Новини Чернівців / Життя
3 360
0
Чернівці – в десятці найкращих за якістю життя міст України

Список 22 найкращих за якістю життя найбільших міст України очолили Калуш та Ялта, на третьому місці Івано-Франківськ.

Згідно з дослідженням аналітичного центру Universitas, ці міста мають відкрите і добре підзвітне їхнім жителям управління, високий рівень міграції в міста, розвинену соціальну інфраструктуру. А також низьку дитячу смертність, істотні інвестиції в основний капітал.

Далі йдуть Бровари, Львів, Сміла, Чернівці, Одеса, Новоград-Волинський, Мукачеве, Коростень, Прилуки, Ізмаїл, Іллічівськ, Білгород-Дністровський, Дрогобич, Артемівськ, Феодосія, Дніпродзержинськ, Євпаторія, Мелітополь та Ніжин.

Загалом найбільша кількість міст з високою якістю життя в Україні розташовані на Півдні країни, трохи менше - на Заході та Півночі України.

В цілому, за даними дослідження, найбільша кількість маленьких міст з високою якістю життя на Заході і майже вдвічі менше - на Півдні, в Центрі, Півночі і Сході країни.

Список 22 найкращих маленьких міст України за якістю життя за всіма показниками очолило місто Буча (Київська область), друге місце
посів Острог (Рівненська область), і третє - Трускавець (Львівська область).

Також до списку увійшли Березань, Алушта, Новий Розділ, Чоп, Васильків, Миргород, Яремче, Золотоноша, Новодністровськ, Володимир-Волинський, Фастів, Южноукраїнськ, Судак, Охтирка, Знам’янка, Лебедин, Вознесенськ, Старокостянтинів та Болехів.

Що стосується антирейтингу, то найбільше "міст-лузерів" на Сході. Зокрема, найгіршими за якістю життя містами виявилися Слов'янськ, Харцизьк та Костянтинівка (усі міста в Донецькій області), Алчевськ (Луганська область), Запоріжжя. Потрапили до сумного списку і Хуст, Луганськ, Красноперекопськ, Дніпропетровськ та Торез.

Цікавим виявився той факт, що 21 обласний центр і місто Сімферополь не потрапили в топ-44 найкращих міст України, не дивлячись на їхній офіційний статус "регіональних столиць" та ресурси, якими вони володіють.

12 обласних центрів через малу кількість балів увійшли до списку міст-лузерів: Тернопіль, Хмельницький, Полтава, Харків, Кіровоград, Сімферополь, Рівне, Донецьк, Миколаїв, Дніпропетровськ, Луганськ і Запоріжжя. І тільки два обласні центри, за даними дослідження, мають високу якість життя - Одеса та Львів.

Дослідження включає статистичні дані Держкомстату, Асоціації міст України, відкритих джерел, Google AdWords, експертне опитування, а також опитування читачів сайту Регіональні новини. Воно проводилося з метою дослідження рівня комфортності (якості) життя в 178 великих (більш ніж 50 тис. осіб) і маленьких (менш ніж 50 тис. осіб) містах України. Про це повідомляє ТСН.

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
У Чернівцях уночі підпалили три авто. Поліція затримала причетних - фото
6 166
Планові знеструмлення: де на Буковині 10 жовтня не буде світла
4 941
“Стоїмо по пів години під дощем”: чернівчани скаржаться на проблеми з тролейбусами
4 739
Кіцманська міськрада прокоментувала ситуацію щодо "розваг" підлітків на цвинтарі
4 737
"Непоправне горе в нашій громаді": на війні загинув буковинець Мирослав Мельничук
4 724
У громаді на Буковині хочуть збудувати найпотужнішу сонячну електростанцію у західному регіоні
4 315
Оновили мережу ліцеїв на Буковині: скільки закладів навчатимуть старшокласників
4 138
У центрі Чернівців горить підсобне приміщення готелю - фото
3 556
Релігійна організація УПЦ МП судиться із владою за храм на території лікарні Чернівців
3 279
Обстріли енергосистеми в Україні: у Чернівціобленерго розповіли про ситуацію на Буковині
2 989


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.