У Путилі запалили полонинську ватру

Новини Чернівців / суспільство
3 302
0
У Путилі запалили полонинську ватру

У Путилі 29 травня відбулося традиційне свято виходу на полонини "Полонинська ватра". Це свято, яке відзначається 48 раз, приурочене до закінчення весни і проводів на високогірні полонини чабанів, які протягом трьох-чотирьох місяців випасатимуть там худобу.

Обов’язковим атрибутом є ватра, яка запалюється при прибутті на полонину і підтримується впродовж всього періоду літування. Саме тому "Полонинською ватрою" і називається свято в Путилі.

Останнім часом подивитися на святкове дійство та познайомитися зі звичаями горян з року в рік приїжджають гості не лише з сусідніх районів та областей, а й з-за кордону.

Протягом дня учасники дійства мали змогу взяти участь у торговельно-виставкових заходах з представленням декоративно-ужиткового мистецтва, ознайомитися з самобутніми гуцульськими народними промислами та стати учасниками святково-розважальних дійств. Серед них – обрання ватага свята – найповажнішого та найдостойнішого ґазди, який користується повагою серед людей та вміє доглядати за худобою, гуцульське весілля.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Кинувся рятувати синів і зник: на Дністрі шукають чоловіка та двох малолітніх дітей
30 539
Чернівчанин отримав на НМТ 600 балів і став рекордсменом елітної Київської школи
13 096
Сезон у розпалі: скільки на ринках Чернівців коштують літні ягоди
7 750
У Чернівцях стартував сезон кавунів і динь: скільки коштують та звідки їх привозять
7 518
Співали «гімн СВО» й чекали на окупантів: у Чернівцях винесли вирок прихильникам РФ - відео
6 693
У Дністрі втопився 16-річний хлопець: тривають пошуки тіла
6 394
Нові підозри на Буковині: поліція виявила розкрадання коштів на ремонтах закладів освіти
6 098
«Непоправна втрата»: на Буковині попрощалися з військовим лікарем Іларіоном Дячуком
5 956
Трагедія на Дністрі: на Буковині з річки дістали тіла батька, дитини та юнака
5 814
Знову гірка втрата: у боях за Україну загинув буковинець Руслан Мойсюк
5 754