За світло на Буковині надсилали завищені рахунки

Новини Чернівців / економіка, бізнес / гроші / споживач / новини
3 066
0
Завищені рахунки за світло, неврахування пільг користувачам електроенергії та інші порушення виявили в "Чернівціобленерго". Про це повідомив заступник начальника Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Олександр ПАЛАМАРЧУК.

– Наприкінці квітня до нас надійшло 15 заяв від буковинців про те, що обленерго неправильно нараховує плату, не враховує пільги, зокрема й ветеранам війни, надсилає споживачам значно вищі рахунки, ніж показники лічильника, – розповів О. Паламарчук під час прес-конференції. – Перевірка виявила шість порушень. Зокрема укладення договорів зі споживачами, які не відповідають типовому договору і порушують права й інтереси споживачів. Наприклад, у договорі вказувалося, що компанія має право робити перерви в постачанні електроенергії. При нарахуванні плати за світло враховували періоди, які не відповідали нормативним. В одному з районів споживачам надсилали рахунки за електроенергію зі значно завищеними показниками, порівняно з даними лічильника.

Сума передбаченого штрафу, за словами О. Паламарчука, становить до 17 тисяч гривень за кожне порушення. Але остаточний розмір санкцій залежатиме від подальших дій "Чернівціобленерго". Компанію зобов’язали у найкоротший термін усунути порушення.

У "Чернівціобленерго" погоджуються не з усіма виявленими порушеннями.

– Деякі з цих зауважень можна оскаржити, – каже комерційний директор обленерго Степан Мельник. – Скажімо, в типовому договорі має бути слово "повірка", у нашому ж вказано "перевірка лічильника". Принципової різниці між цими поняттями немає. Змінювати зараз договори і друкувати 600 тисяч нових бланків недоцільно, бо невдовзі НКРЕ має затвердити нові типові договори у зв’язку із запровадженням нових правил для населення. Вони передбачають дуже багато змін, скажімо, споживачі більше не матимуть розрахункових книжок – їх замінять квитанції про оплату: наші чи банківські. Тому плануємо узгодити з Антимонопольним комітетом, щоби заміну договорів відкласти до запровадження нових типових договорів.

Щодо інших порушень, то, за словами С. Мельника, здебільшого це були поодинокі випадки. Наприклад, у Новоселицькому районі один із контролерів помилково приписував людям наперед завищені суми оплати за світло.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10

Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.