Додому – після років неволі. Троє буковинських воїнів повернулися з російського полону

Новини Чернівців / Війна з Росією
7 538
0
звільнені

19 серпня в Україну повернулися три захисники із Буковини – Сергій Флеківчук, Олександр Хованець і Дмитро Водянчук. Серед звільнених – 49-річний Сергій Флеківчук із села Спаська Кам’янської громади. Він служив у 67 окремій механізованій бригаді та потрапив у полон у вересні 2025 року на Донеччині. Удома на чоловіка чекали дві сестри та двоє братів.

Ще один звільнений – 53-річний Олександр Хованець із Вижниці. Військовослужбовець 42 окремої механізованої бригади потрапив у полон у липні 2023 року під Кремінною на Луганщині. У російській неволі він провів понад два роки. Увесь цей час на повернення сина чекала його мама.

Про це йдеться у публікації molbuk.ua


Двічі повернули зі списків на обмін

29-річний Дмитро Водянчук із Кіцманя приєднався до лав Збройних Сил України у березні 2023 року. Служив гранатометником у 24 окремій механізованій бригаді. Наприкінці серпня того ж року під час боїв у містечку Нью-Йорк на Донеччині потрапив у полон.

Його батько Юрій ВОДЯНЧУК відтоді не припиняв пошуків і боротьби за звільнення сина. Брав участь у акціях на підтримку військовополонених, звертався до державних органів, збирав інформацію про Дмитра.

Особливо важливими стали свідчення військового, який перебував із Дмитром у полоні. Він розповів батькові про тяжкий стан захисника та серйозні проблеми зі здоров’ям.

Після цього Юрій Водянчук почав домагатися зміни статусу сина на важкохворого. Зібрав необхідні свідчення та звернувся до органів, які займаються питаннями полонених.

Згодом батько отримав звістку про підготовку обміну. Коли побачив у списку прізвище сина, спочатку не міг повірити. Однак російська сторона двічі повертала Дмитра зі списків, посилаючись на нібито помилки в документах. Батько переконаний, що це було навмисним затягуванням.

Зрештою, 19 серпня Дмитро повернувся в Україну. Наразі він проходить реабілітацію. За словами батька, син сильно схуд за час полону, однак тримається бадьоро.

звільнені

"Мама дуже рада, що почула рідного сина"

Олександр Хованець нині також перебуває на реабілітації. За словами заступника Вижницького міського голови Сергія Колотила, після повернення військовий уже поспілкувався з мамою.

"Мама дуже рада, що вже почула рідного сина і що скоро зможе його обійняти", – розповів Сергій Колотило.

За його словами, фізично Олександр почувається відносно добре – пересувається самостійно. Водночас після тривалого перебування у полоні й пережитого йому необхідна психологічна підтримка.

До війська захисник був мобілізований приблизно за чотири місяці до потрапляння в полон. Спочатку його вважали зниклим безвісти, а згодом родина отримала підтвердження, що чоловік перебуває у російській неволі.

Дружина Олександра нині перебуває за кордоном, син живе у Чернівцях. Є у чоловіка і сестра.

Про Сергія дізналися випадково

Історія Сергія Флеківчука виявилася особливо складною. За словами старости Михальчанського старостинського округу Ольги Миглей, тривалий час не було офіційної інформації ні про його полон, ні про статус зниклого безвісти.

Сергій жив у селі Спаська сам. Працював на тимчасових роботах, зокрема в лісі. Його рідні – сестри та брати – живуть в інших населених пунктах.

Про те, що чоловік може перебувати в полоні, староста дізналася випадково – побачила його фото на сторінці одного з блогерів, який публікував світлини українських військовополонених.

"Я чисто випадково дізналася, що він у полоні. Бо зазвичай про всіх, хто зниклий безвісти, нам приходять сповіщення. А тут нічого не було", – розповідає Ольга Миглей.

Вона звернулася до ТЦК, щоб перевірити інформацію. Однак чіткої відповіді щодо статусу Сергія тривалий час не було.
Нині військовослужбовець також проходить реабілітацію. У громаді планують організувати для нього урочисту зустріч.

За словами Ольги Миглей, ще двоє військових із громади досі перебувають у полоні, ще один має статус зниклого безвісти, але є свідчення, що він також у неволі.

Загалом у старостинському окрузі числяться 20 зниклих безвісти та восьмеро загиблих захисників.

Загалом 19 серпня додому із російського полону повернулися 103 українські воїни.

Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
На Буковині втретє згоріли дуби, висаджені на честь полеглих захисників
19 209
У Чернівцях дитину залишили саму в авто під час спеки: її врятували патрульні
11 746
Що приховує найдавніша частина Чернівців: історія Нижнього міста - відео
10 847
У селі на Буковині жінка відкрила кав’ярню-піцерію за грантові кошти
8 516
У селі на Буковині сталася масштабна пожежа: згоріли будинок та автомобіль
7 931
Додому – після років неволі. Троє буковинських воїнів повернулися з російського полону
7 538
Цьогоріч Україна раніше перейде на зимовий час: коли переводитимемо годинники
7 465
У водоканалі Чернівців поскаржилися на будинки, де найчастіше засмічується каналізація
6 795
Мільйон гривень за неіснуючий проєкт: посадовці заробили на реконструкції ліцею на Буковині
5 906
Прокуратура через суд взялася захищати найстарішу церкву Чернівців
5 892