На Буковині четверо людей постраждали від укусів змій

Новини Чернівців
593
0
укуси змій


У Чернівецькій області від початку весни медики зафіксували чотири звернення через укуси змій. Загалом в Україні за березень–липень 2026 року по медичну допомогу після укусів змій звернулися 30 людей, серед них — четверо дітей.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.


Найбільше таких випадків зареєстрували у Житомирській області — 10, Івано-Франківській — 9 та Львівській — 5. Чернівецька область посіла четверте місце — 4 випадки.

Ще по одному зверненню зафіксували на Закарпатті та Рівненщині.

У Центрі громадського здоров’я наголошують, що в Україні мешкають три види отруйних змій: степова, звичайна та гадюка Нікольського. У разі зустрічі зі змією радять не робити різких рухів, не наближатися до неї та не намагатися відігнати або вбити тварину.

Змії найактивніші у теплу пору року. Найчастіше їх можна зустріти в лісах, горах, степах, біля водойм, у заростях, а також поблизу місць зі сміттям, будівельними матеріалами чи поваленими деревами.

Вирушаючи на природу, фахівці радять одягати штани з цупкої тканини та високе взуття. Перед тим як сісти на траву, колоду чи каміння, варто перевірити місце палицею.

Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10