
Колишній інтернаціональний чемпіон за версією IBF Максим Продан 13 років живе поблизу Мілана. Спортсмен переїхав до Італії у 2013 році й відтоді не має міцної дружби з жодним громадянином цієї країни. За його словами, для них він завжди буде чужим.
В інтерв'ю NV Максим Продан розповів про спілкування з італійцями після переїзду з України.
33-річний боксер народився у Чернівецькій області, у селі Рингач. В Україні Максим розпочав шлях в аматорах, а у 2013 році після переїзду до Італії перейшов на профі-ринг.
Він розповів, що найбільше його вразило за кордоном, що було найважчим у переїзді та за скільки часу він вивчив італійську мову.
— Ваш переїзд до Італії - це рішення батьків, чи ви самі наполягали, щоб вас забрали?
Вони наполягали завжди, але я не хотів. Але в кінці, коли поїхав до них у гості, я вперше побачив, що є така гарна країна. Що тут можна так жити. І я одразу зрозумів, що переїду сюди.
— А які перші враження були? Що найбільше вразило?
Усе чисто. Дороги гарні, без ям. Є правила. Якщо ти пішов на роботу і взяв підробіток — меблі розвантажувати — я там 50 євро заробив. Пішов у супермаркет, накупив протеїну, шоколаду. Я був у шоці, що так можна. І подумав: чому тут не жити, не заробляти? І я тут залишився.
— А що було важко вам у перший період?
Тягнуло додому, звичайно. Тому що сумуєш за домом. У нас була, якби, свобода. Ти своєю мовою розмовляєш. Тут треба було вчити італійську. Я італійською не розмовляв. Англійську трохи знав. Потім англійську підтягнув. Італійську треба було вчити з нуля. Це трохи було важко. Друзі вдома. Ми на волі: на ставок ходили, на озеро. А тут трохи було незвично.
— А наскільки швидко італійську вивчили?
Я і румунську, і італійську вчив. Виходить, десь за два роки. Просто була проблема, що вдома батьки українською розмовляли. І я з батьками вдома — українською. З друзями в ті часи ще російською. Усі впереміш говорили. За два роки я вивчив дві мови.
— Самі намагались вивчити?
Мама знайшла мені якісь курси від держави, яка допомагає приїжджим. Я ходив на курси трохи. Але в основному вивчив сам.
У квітні боєць поб'ється проти молдованина Іона Катарау, а у травні у нього запланований півфінал за титул чемпіона Італії з Валеріо Мантовані.
Спортсмен переїхав до Італії у 2013 році й відтоді не має міцної дружби з жодним громадянином цієї країни. За його словами, для них він завжди буде чужим.
Також Продан пояснив різницю в їхньому менталітеті порівняно з українцями.
— А як італійці від українців відрізняються?
Вони інші. Зовсім інші. У них усе нормально. Вони тут, якщо є свій дім, своя машина, робота — у них усе окей. Вони думають, як поїсти, як попити, коли поїхати на море, коли поїхати в гори. Вони взимку бронюють житло на морі, а влітку — в горах, щоб узимку їхати відпочивати. Вони якось так живуть. Зовсім інші.
Зараз, якщо тобі якусь роботу пропонують — раніше вона коштувала 100 євро в день, можна було заробити. А зараз приїжджає хтось без документів — він за 50 євро готовий зробити. Конкуренція велика. Беруть того, хто дешевший. Менше вже заробляєш. А витрачати все одно треба багато. Тут свого житла немає — за житло платити, за світло, за газ платити. Це теж немалі гроші.
— А загалом італійці скаржаться на те, що приїжджих багато, чи ні?
Звісно, звісно. Вони тебе ніколи не приймуть, скільки б ти років тут не жив. Вони все одно вважають тебе чужим. Але є нормальні, адекватні люди, є такі більш радикальні. Але в основному італійці — італійці, і все.
У мене друзів-італійців немає, лише один тренер із фізпідготовки і другий тренер з боксу. А так — друзів немає. Є один знайомий — можемо вийти на каву, дві хвилини поговорити і все. Немає такої дружби. Якщо щось стається, якась біда — я телефоную тільки своїм, українцям. Зараз подзвоню — хлопець приїде на машині, допоможе. А з італійцями — мало.
Зазначимо, що 33-річний боксер народився у Чернівецькій області, у селі Рингач. У квітні боєць поб'ється проти молдованина Іона Катарау, а у травні у нього запланований півфінал за титул чемпіона Італії з Валеріо Мантовані.
Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram







