Травма, що передається у спадок: на чернівецькій сцені-майстерні – прем’єра вистави «Буна»

Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес / фоторепортаж / топ новини
350
0
Буна

Сьогодні, 27 березня, у Всесвітній день театру, на сцені майстерні Чернівецького драмтеатру ім. О. Кобилянської відбудеться прем’єра жорсткого драмеді про владу всередині родини й патріархального укладу "Буна".

Про те, які важливі соціальні теми підіймає вистава та чому її варто відвідати, читайте в матеріалі molbuk.ua.



Режисер вистави Дмитро Леончик про те, чому вирішили ставити виставу саме на малій сцені, пояснює:

"Цю виставу добре грати на сцені-майстерні, бо вона дозволяє нам підіймати соціальні теми. Для нас – це можливість висловитися. І, плюс, це виклик, тому що це вже не перша постановка, і ми всі дивилися попередні. Тут завдання – поговорити про своє, не повторитися, зробити оригінально саме для нашого театру".

Він зауважує, що сцена-майстерня дозволяє робити певною мірою провокативні речі та витягувати на поверхню те, що хвилює багатьох.

Вистава "Буна" розкриває тему жорстоких сімейних стосунків. Її основою є реальна історія з Буковини. У постановці підвістлюються теми травми поколінь, деспотизму та традицій, що обмежують свободу.

Буна


"Був серйозний період підготовки. Ми довго промовляли саме концептуально, як це буде складатися. І, можна сказати, це одна з найскладніших робіт, які в мене були. Коли ти цю тему розумієш особисто, то з нею важче працювати. Це як із психотерапією відбувається. Коли мусиш дивитися на те, що болить, іти туди, де страшно", – розповідає режисер.

У постановці три Буни. Як пояснює Дмитро Леончик, саме це вирізняє виставу Чернівецького драмтеатру від інших. Він зізнається, що спершу це був експеримент, адже хотілося передати настрій певної зміни.

Буна


А от найбільша складність була в освоєнні та органічному поданні буковинського діалекту.

"Я, наприклад, з Полтави і з цим діалектом у житті не стикаюся. Так, під час репетиції трапилося слово, над яким ми хвилин десять дискутували, який наголос варто ставити. У виставі грають актори з Буковини, тому вони нам допомагали з цим", – розповідає акторка Анна Ревізор.

У постановці використовуються сценічний дим, спалахи світла, гучні звуки та вживається буковинська лайка. А от головний реквізит – відра.

Буна


"Це камерна та достатньо складна розмова. Це не розважальна історія. Так, тут є комедія, драма і жорстокість. Але все ж це не якась масова історія", – додає режисер.

Як зазначив директор театру Іван Бутняк, цього року досліджують і виносять на сцену саме буковинський матеріал.

"У нас рік буковинської сцени, і справді гарно складається, що це не тільки опора на класику, адже Віра Маковій – сучасна авторка. І цей матеріал уже був представлений на деяких театральних майданчиках в Україні, але періодично хтось запитував, чому у нас немає цього матеріалу. Ще два роки тому Дмитро запропонував це втілити. Тоді не склалося, проте цього року ми взяли цей матеріал до роботи", – розповідає директор.

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна

Буна


Ще за кілька днів до прем’єри всі квитки розкупили. Режисер каже, що не очікував такого аншлагу.

"Солдаут насправді це ж не про гроші, навіть не про ажіотаж, а про те, що дійсно підібрали правильний матеріал, той, який на часі. Хтось читав, дивився, знає авторку, режисера, акторів, але ми розуміємо, що десь воно потрапило на запит", – каже Іван Бутняк.

Попри це, глядачі зможуть побачити виставу ще другого, третього та 16 квітня.

Вистава триває 1 годину 35 хвилин. Також вона має вікове обмеження 18+.

Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Трагедія у селі на Буковині: дерево вбило на смерть 19-річного юнака
12 995
У Чернівцях представили нового в.о. заступника начальника ГУ ДСНС: хто він
7 429
У Чернівцях перевізники подають нові тарифи на проїзд у маршрутках: пропонують від 18 до 24 гривень
5 953
Не лосось і не скумбрія: яка недорога риба виявилася найкориснішою для жіночого здоров’я
4 251
"Осипенко набирає людей, яким довіряє": експерт - про кадрові призначення в Чернівецькій ОВА
3 256
Вічна шана. Сьогодні на Буковині прощаються із трьома захисниками
3 016
Три тисячі євро за «службу в тилу»: на Буковині затримали спецпризначенця
2 999
Нова хвиля боротьби з МАФами у Чернівцях: міськрада вимагає демонтувати павільйони хлібокомбінату
2 531
Завтра у Чернівцях попрощаються із двома загиблими солдатами
2 347
Україна – Швеція: де дивитись вирішальний матч плейоф відбору на ЧС-2026
2 335