Ціна злетіла втричі: на Буковині ажіотажно зріс попит на приватні будинки

Новини Чернівців
2 862
0
Ціна злетіла втричі: на Буковині ажіотажно зріс попит на приватні будинки


В Україні росте попит на приватні будинки. Ціни на таке житло зросли в усіх регіонах, у тому числі й на Буковині.

Причому йдеться про вартість у доларах, а не гривнях. Подекуди продавці правлять за сільські хати майже вчетверо вищу ціну, ніж була до війни. А експерти ринку нерухомості кажуть, що така тенденція не лише продовжиться, але й зміцніє. Що довше в країні триватиме війна, то більше українці шукатимуть прихистку в селі.

Як змінилися ціни на приватні будинки за період від початку повномасштабної війни, йдеться в статистиці, представленій порталом OLX Нерухомість, пише today.ua



Цілком природно, що ціновим рекордсменом за вартістю приватних будинків залишається столиця. Так, у Києві медіанна вартість такого житла зараз становить 230 тисяч доларів. Фактично столиця лідирує за вартістю приватних будинків із великим відривом від решти регіонів. Друге і третє місця за нинішньою вартістю приватних будинків ділять між собою Київська область (без столиці) та Закарпаття. Там медіанна вартість таких помешкань становить 110 тис. доларів.

Однак за темпами приросту вартості такого житла лідирують не Київ і не Київська область. Аналітики порівняли ціни вересня 2025-го року та вересня 2021-го. Так от, найбільший стрибок цін на приватні будинки відбувся на Вінниччині. Тамтешні приватні оселі за чотири роки зросли на 354%, тобто у 4 з половиною рази.

Крім Вінниччини, також зробили значний ривок (зросли втричі і вище) ціни на будинки ще в дев’яти регіонах України. Отже, за темпами зростання вартості приватних будинків перша десятка виглядає так:

Вінницька область — на 354% (з 14 тис. до 62 тис. доларів);
Волинська область — на 275% (з 15 тис. до 55 тис. доларів);
Львівська область — на 267% (з 23 тис. до 86 тис. доларів);
Закарпатська область — на 261% (з 31 тис. до 110 тис. доларів);
Хмельницька область — на 253% (з 12 тис. до 40 тис. доларів);
Рівненська область — на 251% (з 20 тис. до 69 тис. доларів);
Івано-Франківська область — на 241% (з 25 тис. до 84 тис. доларів);
Тернопільська область — на 220% (з 13 тис. до 41 тис. доларів);
Чернівецька область — на 209% (з 21 тис. до 67 тис. доларів);
Кіровоградська область — на 207% (з 8 до 24 тис. доларів).

Водночас ще в десяти регіонах ціни на приватні будинки зросли більш ніж удвічі. Серед них — Черкаська (на 140%), Житомирська (на 126%), Сумська (на 119%), Київська (на 104%), Одеська (на 106%), Дніпропетровська (на 117%), Харківська (на 150%), Запорізька (на 127%) і Полтавська (на 113%) області, а також місто Київ (на 107%).

І лише в трьох прифронтових регіонах вартість приватних будинків зросла менше ніж удвічі: на Миколаївщині (на 76%), Чернігівщині (на 63%) та на Херсонщині (на 48%).

Чому ціни на приватні будинки зростають нерівномірно?

Перш за все, тут слід враховувати безпекову компоненту. Найбільше зросли ціни у західному регіоні України. По суті в усіх західних областях вартість такого житла зросла більш ніж утричі. Умовно можна зарахувати до західних і Вінницьку область, яка вийшла в рекордсмени за зростанням ціни приватних будинків. Трохи випадає з цього ряду лише один регіон — Кіровоградщина. Але порівняно з іншими регіонами, що розташовані на схід від столиці, туди "прилітає" не так часто. Очевидно через це люди охоче скуповують там житло.

Крім того, не секрет, що саме на заході України осіло немало біженців зі східних регіонів. Багато хто з них вже знайшов там роботу і, цілком природно, шукає якесь житло. Водночас міські квартири далеко не всім по кишені. А сільські хати в населених пунктах, що розташовані в межах досяжності від роботи, були значно привабливіші за ціною.

Однак уже зараз, за чотири роки, вартість сільських будинків зрівнялася з ціною одно-двокімнатних квартир в обласних центрах. Втім, сільське житло, як і раніше, користується попитом ще й з ряду інших причин.

Українці почали віддавати перевагу сільському житлу

Тут немалу роль відіграло зростання цін на продукти. Вартість їжі росте, випереджаючи офіційні показники інфляції. А село — це не тільки помешкання, в якому можна розміститися великою сім’єю, це ще й почасти вирішення продовольчих проблем. Адже біля хати завжди можна виростити якусь городину і власні фрукти у саду.

Крім того, в селі відпадають деякі найбільш затратні комунальні платежі. Зокрема, не треба платити за централізоване опалення. А при індивідуальному опаленні можна оптимально поєднувати твердопаливний котел із газовим. Та й сам опалювальний сезон можна розпочинати і закінчувати на власний розсуд. Відпадає також плата за воду, оскільки вода у багатьох садибах власна, кринична.

Переваги сільського життя стають ще очевиднішими восени, коли ворог активно обстрілює енергетику, а влада та різноманітні експерти щодня видають чергову порцію страшилок на кшталт зими, що буде без світла і тепла. В селі, де є піч і завжди знайдуться дрова, можна хоча би не перейматися другим.

Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.