«Врожай місцевий, тому й удвічі дешевше»: у Чернівцях подешевшали сезонні овочі

Новини Чернівців / економіка, бізнес
5 437
0
«Врожай місцевий, тому й удвічі дешевше»: у Чернівцях подешевшали сезонні овочі


У Чернівцях на ринках знизилися ціни на сезонні овочі. Найбільше подешевшала молода капуста. Нині її кілограм коштує 15-25 гривень. Така ж ціна – і в супермаркетах міста. А кілька тижнів тому за неї просили від 40 до 50 гривень.

Про це йдеться у публікації "МБ".



"За кілограм картоплі – 35, а моркви – пів сотні"

На ринку "Центральний" капусту можна придбати за 15 гривень за кілограм. Деякі продавці продають за 20-25. Причина здешевшання, як пояснюють продавці, – поява на прилавках місцевого врожаю.

"Зараз продаємо місцеву молоду капусту. Раніше продавали привезену з-за кордону. Тепер маємо змогу знизити ціну", – каже продавчиня.

"Люди більше купують, коли бачать доступні ціни. Зрозуміло, що зараз продаємо більше, ніж у травні. До того ж купують не тільки по кілограму капусти – беруть цілими сітками", – каже чоловік, який торгує овочами.

"Зараз капуста стала справді доступною. Але ми вже звикли: ціни можуть різко змінитися. І в липні будемо платити більше", – каже покупчиня.

Падають у ціні й інші сезонні овочі. Огірки – за 50-55 гривень за кілограм, а подекуди й по 35. Щоправда, кілограм помідорів на ринку, як і в магазинах, коштує від 70 до 100 гривень.

"Зараз і огірки, і помідори у ціни трохи впали. Люди беруть більше: на ринку завжди дешевше, ніж у супермаркеті", – каже продавець ринку "Центральний".



За кілограм молодої картоплі на ринку доведеться віддати 35-40 гривень. У магазинах – ціна така ж. А от кілограм моркви на ринку коштує 55-60 гривень, тоді як у супермаркетах майже на 20 гривень дорожче.

"Морква ще зі сховищ, тому дорожча. Чекаємо, коли з’явиться свіжа, тоді й ціна впаде", – пояснює продавець.

За кілограм молодого буряку на ринку доведеться віддати приблизно 55 гривень. У місцевих магазинах ціна трохи нижча. Утім, попри сезонне зниження, ціни на більшість овочів у 2025 році все ж вищі, ніж були торік у цей самий час. Зокрема, у червні 2024 року молода картопля коштувала 25-40 гривень, огірки – 40-45, а буряк – до 50. Лише капуста й морква нині трохи дешевші, ніж рік тому.

"Ціни на овочі залежать від погоди"

В Українському клубі аграрного бізнесу зазначають, що на овочевому ринку останнім часом були помітні різкі зміни цін. Основною причиною зниження вартості є сезонне збільшення пропозиції на тлі невисоких темпів реалізації. А тепла погода сприяє швидшому дозріванню огірків у теплицях.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка зазначає, що ціни на овочі та фрукти у 2025 році відрізнятимуться від минулорічних і залежатимуть від загальної пропозиції кожного конкретного продукту.

"Важливим фактором залишаються погодні умови. Цього року у квітні було щонайменше три хвилі заморозків. Це викликає занепокоєння щодо майбутнього врожаю, але наразі неможливо точно оцінити ступінь їхнього впливу. Весняні погодні умови не надають оптимізму, адже ще не до кінця зрозуміло, наскільки вони вплинули на рослини", – каже Максим Гопка.

Водночас експерт говорить про поступове збільшення пропозиції вітчизняних овочів з теплиць, що може позитивно вплинути на ціни.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Скандал у Чернівецькій ОВА: волонтерка заявила, що її центр допомоги воїнам обікрали
73 050
Відкриття ТРЦ «Bukovyna Mall» та скандал у Чернівецькій ОВА: головне за добу
66 074
«Тут культура кави вища»: у Чернівцях подружжя з Курахового відновило власний бізнес
35 412
Сьогодні у Чернівцях відкриють ТРЦ Bukovyna Mall: які маршрутки туди везуть
30 439
У Чернівцях маршрут №13 стане комунальним: розрахунок за проїзд лише безготівковий
29 980
Віддали життя у боях за Україну: у громадах Буковини попрощаються із загиблими воїнами
24 694
«Доводилося виходити вночі»: як бізнес у Чернівцях працював під час тривалих знеструмлень
23 127
Блогерка, що йшла пішки від Львова до Чернівців, та підготовка до відкриття Bukovyna Mall. Головні новини
22 456
Колядували та отримували подарунки: у Чернівцях відкрили найбільший ТРЦ «Bukovyna Mall» – фото
18 855
«Там життя може обірватися будь-якої миті»: прикордонник із Буковини з перших днів на війні — відео
15 254