Обстежитися на ВІЛ, ТБ та вірусні гепатити: на Буковині запрацює мобільна амбулаторія

Новини Чернівців / Здоров'я / гаряча тема
3 919
0
Обстежитися на ВІЛ, ТБ та вірусні гепатити: на Буковині запрацює мобільна амбулаторія

З лютого 2025 року у Чернівецькій області розпочне роботу мобільна амбулаторія, що надаватиме послуги з профілактики та скринінгу соціально значущих хвороб.

Про це повідомляє Чернівецька ОВА.



Зазначається, що у спеціально облаштованій мобільній амбулаторії люди зможуть конфіденційно та безоплатно обстежитися на ВІЛ, ТБ, вірусні гепатити та ІПСШ. Також охочі матимуть можливість проконсультуватися щодо профілактики хвороб. У разі виявлення інфекцій за результатами скринінгу люди одразу отримають направлення до медичних закладів.

В амбулаторії працюватиме мультидисциплінарна команда, до складу якої входитимуть:

- співробітник обласного центру контролю та профілактики хвороб, який координуватиме діяльність амбулаторії;
- медична сестра або лікар закладу охорони здоров’я;
- соціальні працівники з неурядових організацій, які надають послуги з профілактики й догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ, а також штатні соціальні працівники центру контролю та профілактики хвороб.

"Програма спрямована на зниження рівня соціально значущих інфекційних захворювань в Україні та підвищення рівня раннього виявлення небезпечних хвороб, що сприятиме ефективнішому лікуванню та зменшенню ризику поширення інфекцій у громадах", - йдеться у повідомленні.

Що відомо про статистику соціально значущих хвороб

Станом на 1 січня 2025 року в Україні під медичним наглядом перебували 137 780 людей з ВІЛ, з них 118 701 (86%) отримує антиретровірусну терапію.

Протягом 2024 року під медичний нагляд із діагнозом вірусним гепатитом C взято 8 031 людину, з них 430 — з гострим вірусним гепатитом C і 7601 — з хронічним. Також зареєстровано 2 364 випадки вірусного гепатиту B, з них 710 — гострого та 1654 — хронічного.

Кількість людей з новими випадками туберкульозу, за даними 2024 року, зменшилась на 8,7% порівняно з 2023 роком (18140 людей проти 19851 у 2023 році).

Також в ОВА додають, що спеціалізовані авто для регіонів закуплені в рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я та Глобального Фонду через UNICEF, процес обладнання забезпечено Центром громадського здоровʼя.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Переправляв ухилянтів і контрабанду: на Буковині затримали начальника відділу прикордонного загону
27 104
"Очевидні проблеми зі здоров’ям": омбудсмен обурився станом мобілізованих у Чернівцях, - відео
20 838
Командир 107-ї бригади ТрО прозвітував про перші 50 днів роботи: що вдалося зробити
16 090
У ЧНУ хлопець зробив пропозицію коханій на врученні дипломів: вона відповіла «так»
10 460
У Чернівцях водій автобуса допоміг повернути матері загублену дитину
9 204
Однорічний Влад живе у лікарні Чернівців без батьків: як можна його підтримати
9 103
Після аварії під Чернівцями померла 11-місячна дівчинка: за кермом був батько дитини
8 621
За лічені дні зібрали значну суму: як буковинці допомагають родині після трагедії на Дністрі
8 343
На Донеччині загинув 29-річний оператор БПЛА із Буковини Олександр Котик
7 890
Довгий час вважався зниклим безвісти: на війні загинув буковинець Костянтин Грекул
7 740