"Я воюю, щоби не воював мій син": у Чернівцях попрощалися із захисником Пилипом Стаховим - фото

Новини Чернівців / Війна з Росією / фоторепортаж / топ новини
9 198
0

Фото molbuk.ua

У Чернівцях попрощалися із захисником, музикантом та громадським активістом Пилипом Стаховим. Віддати останню шану прийшли рідні, друзі, бойові побратими, представники влади та всі небайдужі.

Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua



Прощалися в обласній філармонії, опісля - у кафедральному соборі Параскеви Сербської.











"Пилип був мені як син. Я до нього інакше й не звертався, як "синку", - втирає сльози батько дружини захисника. - Це була чудова, просто неймовірна людина. У них із дружиною була велика любов. Донька почувалася із ним по-справжньому щасливою. Я мріяв влаштувати їм пишне весілля, але не встиг - почалася повномасштабна війна, і Філ (позивний Пилипа Стахова - ред.) пішов на фронт. Тож вони просто розписалися, народився синочок.

Філ дуже любив сина, хоч і не мав змоги із ним часто бачитися. У переписках постійно його згадував, все казав: "Мій хлопчик". Мріяв навчити грати дитину на музичних інструментах, бо й сам був музикантом..."

Читайте також:
"Синочок так і не знатиме тата..." На фронті загинув музикант і активіст Пилип Стахов











Пилип Стахов отримав два важких поранення.

"Після другої важкої травми ми просили його вже не йти на фронт, але Філ був непохитний: "Не рвіть мені душу, - казав він. - Я дуже хочу бути вдома, із сім'єю, але пацанів кинути не можу. Я воюю, щоби не воював мій син", - провадить співрозмовник.











"Наприкінці 2022 року Філ отримав важке поранення. Я приїхав до нього в госпіталь і сказав: "Філе, ти можеш звільнитися з війська". Але він відповів: "Я з вами до кінця, не буду звільнятися і навіть мені цього не говоріть". На той час ми служили у складі 107 бригади буковинської тероборони, - розповідає Ігор Лучак, командир спецроти "Альбін" 12 бригади НГУ "Азов".

"Філ був одним із кращих бійців у моїй роті, - провадить Ігор Лучак. - Дуже сміливий, але при цьому обережний і ніколи не наражав на небезпеку ні себе, ні свою групу. Це дуже важливо для командира. Він умудрявся і завдання виконати, і зберегти життя людей. Залишив про себе дуже хороші спогади. Вся Україна втратила одного із найкращих воїнів. Бо таких людей, як Філ, дуже мало".











Пилип Стахов був військовослужбовцем буковинського спецпідрозділу "Альбін" 12-ї бригади спеціального призначення "Азов".

З початком повномасштабного вторгнення став на захист країни. Брав участь в боях на Київщині, боях під Ізюмом, а також воював у найгарячіших точках Донбасу. Під час Харківського контрнаступу Філ зі своїм підрозділом звільнив село Велика Комишуваха, що під Ізюмом.











Загинув поблизу міста Нью-Йорк на Донеччині.

У Пилипа залишилися дружина та маленький син.

Поховали воїна на алеї Слави Центрального кладовища Чернівців.









Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
У Чернівцях студент придумав замість Калинки зробити трасу "Формули 1"
12 667
В Україні відкриють гігантський аквапарк: що буде в новому комплексі
11 306
У Чернівцях змінять графіки руху тролейбусів і автобуса: що потрібно знати пасажирам
10 829
За ігри у піску - 150 гривень: у парку Чернівців розгорівся скандал з платною пісочницею
9 648
Останній вальс біля ЧНУ: відео випускників ліцею Чернівців підкорило мережу
6 503
П’ять днів без їжі та води: у Чернівцях рятувальники дістали чоловіка з колекторної ями
5 796
Президент Румунії попросив Росію бити по українських містах без шкоди для румунів
5 242
На Буковині 17-річний мотоцикліст перекинувся і злетів у річку: він загинув
4 923
На Буковині ввели карантин через сказ у собаки: село визнали загрозливою зоною
4 903
У Чернівцях від завтра дорожчає вода: у водоканалі оприлюднили нові тарифи
4 863