Загинув внаслідок авіанальоту: що відомо про відважного воїна з Буковини Василя Стеца

Новини Чернівців / Війна з Росією
3 739
0

Він воював у зоні АТО, щойно відновився після поранення і лише кілька днів встиг провести з родиною, коли на Україну напала російська орда. Василь Стец, не вагаючись, знову взяв до рук зброю. Загинув воїн, захищаючи Київщину. Йому було 25 років.

Про це повідомляє спільнота "Незабутні: Буковина пам'ятає".



Народився Василь Сергійович Стец 29 листопада 1997 року в місті Дрогобич на Львівщині в родині військових. Навчався у місцевій школі, а опісля вступив до професійного училища в місті Заставна Чернівецької області та отримав спеціальність майстра з будівництва. Захоплювався автомобілями, спортом, любив дивитися художні та документальні фільми про війну, вивчав історію України.

Працював із 2015 року будівельником, а також експедитором на торговому підприємстві. Згодом створив родину. Подружжя оселилося у Чернівцях, народився син Вадим.

2021 року Василь Стец підписав контракт та розпочав службу в лавах Збройних сил. Проходив навчання у Львівській області, отримав посаду механіка-водія БМП-1. Потім вступив до складу 108-го батальйону 10-ї гірсько-штурмової бригади "Едельвейс". Виконував завдання у зоні АТО на Донеччині, де й отримав поранення. Захиснику, який був шульгою, відірвало чотири пальці на лівій руці.

Після лікування та реабілітації Василь Стиц повернувся додому. А за декілька днів почалося повномасштабне вторгнення. Тож, попри травму, разом із рідною бригадою став на захист України.

Загинув захисник 11 березня 2023 року під час авіанальоту противника в населеному пункті Людвинівка Київської області. Поховали на Садгірському кладовищі у Чернівцях.

Посмертно нагороджений орденом "За мужність" III ступеня.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
«Пропускала крізь себе чужий біль»: у Чернівцях попрощалися з журналісткою Лілією Вакарюк
34 233
Знайшли в полі на околиці села: на Буковині рятувальники розшукали зниклу дівчину
30 635
«Не замінюйте любов ризиком»: на Буковині після смертельної ДТП звернулися до батьків
7 328
«Вірний присязі до останнього подиху»: на війні загинув сержант Євгеній Окіпняк з Буковини
6 143
«Пам’ять про нього назавжди залишиться у серцях»: на Буковині попрощалася з воїном Русланом Котелком
5 535
У Чернівцях стартував кінофестиваль Миколайчук OPEN: понад 80 фільмів і зіркові гості
5 109
Вілли над водою і будиночки-фургончики: скільки коштує відпочинок на Дністрі цього літа
4 610
Ярмарок, фестиваль морозива й театр: куди піти у Чернівцях сьогодні
4 578
Федоров вперше повідомив, якими будуть умови отримання відстрочки українськими військовими
3 913
На Буковині проведуть в останню дорогу двох загиблих військових
3 806