Опалення у Чернівцях може подорожчати на 70 відсотків: скільки будемо платити

Новини Чернівців / новини / топ новини
7 040
0
Опалення у Чернівцях може подорожчати на 70 відсотків: скільки будемо платити

Новий опалювальний сезон у Чернівцях почнеться з нових тарифів на центральне опалення. Послуга з постачання теплової енергії підвищиться на 70 відсотків.

– Теплова енергія у Чернівцях обраховувалася у сумі 1200 грн/Гкал, запропоновано її підвищити до 2043 грн/Гкал, – пояснює директор "Чернівцітеплокомуненерго" Ігор Ніколенко, йдеться в публікації "МБ".



– З одного боку, це суттєве підвищення, але якщо розглядати з точки зору енергоносіїв, то воно є рівнозначно. Для постачання теплової енергії потрібно придбати холодну воду, електроенергію, газ. Якщо порівняємо один кубічний метр газу, який закладений у тариф, і ринкову ціну, то різниця складає 43 відсотки. Наприклад, у нинішньому тарифі закладено газ ще по чотири гривні за куб, а платимо за нього вже понад шість гривень.

Тариф у Чернівцях на центральне опалення один із найнижчих в Україні. Востаннє його підвищували у 2015 році.

–У будь-якому випадку буде новий тариф з постачання теплової енергії, – зазначає Ігор Ніколенко. – Для абонентів, які не мали лічильників, опалення обраховувалося за площею і коштувало 27,9 гривні за кв.м. Тепер такого обрахунку не буде. У всіх будинках мають встановити лічильники тепла. Наразі понад 600 будинків їх мають, 149 будинків досі не встановили. Якщо цього не зроблять, то будуть обраховувати норми гігакалорій за площею.

Розрахунки для нового тарифу наразі перевіряють, і можливі коригування щодо зменшення. Впродовж місяця обіцяють оприлюднити тариф.

Чернівчанам радять готуватися до подорожчання і робити свої будинки енергоефективними. Утеплювати будинки, замінювати вікна і двері, через які втрачається тепло, щоби взимку була можливість економити.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
В Україні можуть зняти бронь з працівників: кого торкнеться нова мобілізація
24 267
Відомий музикант Іван Кавацюк досі у реанімації: буковинців закликають допомогти
13 425
50 років на сцені: у Чернівцях відбудеться ювілейний концерт Павла Дворського
11 575
У Тернополі є влучання у промислові та інфраструктурні обʼєкти: відомо про 10 поранених
7 867
У центрі Чернівців на місяць обмежать рух на ключовому перехресті
7 640
Перекриття руху в центрі Чернівців та чемпіонство «Буковини» в Першій лізі: головне за добу
6 864
Клас, де всі свої. Як навчаються діти з особливими освітніми потребами у школах Чернівців - відео МБ
6 711
Говерлу видно з Буковини: мешканці діляться унікальними світлинами
6 222
У Чернівцях вшанували Миколу Федорука: рік без багаторічного мера
6 152
«Понад пів тонни борошна щодня»: «МБ» побував за лаштунками пекарні у Чернівцях - фото, відео
4 941