Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Новини Чернівців
1 318
0
1. Вт. Сщмч. Патрикія.

Священномученика Патрикія Прусського і трьох його пресвітерів

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Патрикій сміливо проповідував вчення Христа Спасителя і викривав омани язичників, за що прийняв мученицьку смерть разом з трьома пресвітерами - Акакієм, Менандром і Полієном.

Святий Патрикій жив у I столітті і був єпископом міста Пруси у Віфінії (Мала Азія). Він відкрито і сміливо проповідував вчення Христа Спасителя і викривав омани язичників.

За це був узятий разом з трьома пресвітерами Акакієм, Менандром і Полієном і приведений на допит до правителя міста Юлія.



У той час Юлій виїжджав лікуватися на гарячі джерела і наказав вести за собою і християнського єпископа з його пресвітерами, закованими в залізні кайдани. Вмившись в теплих джерелах, Юлій приніс жертву своїм богам і, закликавши святого Патрикія та інших в'язнів, запропонував їм принести жертву поганським богам, погрожуючи у разі відмови катуваннями.

Святий Патрикій на це відповідав: "Я християнин і поклоняюся Єдиному Правдивому Богові, Ісусові Христові, Який створив Небо і землю, і ці теплі джерела на користь усім людям".

За велінням Юлія святого кинули в гаряче джерело. З твердою вірою мученик молився про допомогу: "Господи, Ісусе Христе, допоможи мені, рабові Твоєму", - і залишився неушкоджений.

У безсилій люті Юлій наказав відсікти голови святителю Патрікію і трьом його пресвітерам. Спочинок мучеників настав біля 100 року після Різдва Христового.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Афера на 13 мільйонів: на Буковині затримали забудовника, який обдурив інвесторів
6 313
Не стало завідувачки відділу Чернівецького центру контролю хвороб Оксани Жук
6 273
Передача ключів відбулася мирно: на Буковині ще три громади перейшли до ПЦУ
4 408
Затримання працівниками ТЦК лікаря-педіатра на Буковині: триває службове розслідування
3 889
Смертельне побиття буковинки Вікторії Тоненчук: підозрюваний постане перед судом
3 229
Звільнився багаторічний керівник пологового будинку №2 в Чернівцях Альберт Куріцин
3 149
На Буковині директор ліцею розтратив кошти, виділені на ремонт гуртожитку для ВПО
2 761
Відзавтра у Чернівцях тимчасово перенесуть зупинки громадського транспорту
2 717
У багатоповерхівці Чернівців горить квартира, евакуювали 23 людей
2 560
"Непоправна втрата": не стало головного диригента драмтеатру Чернівців Володимира Шнайдера
2 324


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.