«Ніколи не почувалася чоловіковою тінню»: Марії Миколайчук сьогодні виповнюється 80 років

Новини Чернівців / культура, шоу-бізнес
3 601
0
«Ніколи не почувалася чоловіковою тінню»: Марії Миколайчук сьогодні виповнюється 80 років

Восьмого квітня народній артистці України, учасниці тріо "Золоті ключі", дружині актора Івана Миколайчука виповнилося 80 років.

Пані Марія живе в Києві на вулиці, яка носить ім’я її чоловіка. Саме про нього завжди розпочинається її розмова.



– Уже 33 роки живу без Івана. Але він для мене живий. Був, є і буде до останнього мого подиху, – зізнається жінка. – Не люблю, коли мене називають вдовою Івана Миколайчука. Я його дружина, а він мій чоловік. Його душа завжди біля мене. Постійно це відчуваю. Коли мені погано чи потрібна допомога, він подає віщі знаки. Часто приходить до мене у снах. Я прокидаюся щасливою: "Слава Богу, прийшов". Знаю, що після такого сну в мене буде щось добре. 15 червня Іванові теж мало би виповнитися 80 років. Він любив святкувати свій день народження. Готовий був останню сорочку віддати, щоби гідно зустріти гостей. Ми хотіли доживати старості у його рідному селі. Не судилося.

"Знала, що він мене кохає"

– Що пов’язує вас із Чорториєю, пані Маріє?

– Дуже багато світлого і доброго. Якось я ще дівчиною приїхала в село до Івана. Ми зустрілися під яблунькою на пагорбі, неподалік їхньої хати, і просиділи на лавці всю ніч. Навіть не помітили, що падав сильний дощ. Удосвіта Іван провів мене на потяг. Коли зайшов до хати, мама запитала: "З ким ти там всю ніч бубонів?" Іван відповів: "Та дівка до мене приїжджала". "І оце ви сиділи всю ніч під дощем?" – здивувалася мама. Іван відповів: "А що, був дощ?" Його родина хотіла справити нам гучне весілля. А вийшло все тихо і скромно. Зате протягом року, коли ми приїжджали до Чорториї, накривали столи, одягали нас у весільні строї, співали весільні пісні. Нам завжди було цікаво удвох з Іваном. Ми ніколи не сумували, мали про що поговорити. Це був той випадок, коли зустрілися дві половинки та поєдналися в єдине ціле. Якось розмовляли на кухні у нашій київській квартирі до пізньої ночі. Повз будинок проходив режисер Борис Івченко. Побачив світло і вирішив зайти. Запитує: "А чого це ви не спите?" Іван каже: "Та ось сидимо з Марією, розмовляємо". "І про що можна говорити з жінкою посеред ночі?" – запитав Борис. "А ти одружися і знатимеш", – засміявся Іван.

– Як це бути дружиною відомого талановитого чоловіка?

– Не можу сказати, що легко. Люди впізнавали Івана на вулиці, хотіли посидіти з ним, випити чарку. Інколи це було важко витримати. Але я ніколи не почувалася чоловіковою тінню. Стояла не збоку від нього, як дехто казав, а поруч із ним. Знала, що він мене кохає і ставиться з великою повагою. Коли ми збиралися з друзями, Іван просив: "Мисю (так він називав мене лагідно), заспівай нам щось гарне". Він дуже любив пісні "Чотири воли пасуться" і "Глибокий колодязь". Інколи ми співали вдвох.

"Пісня мене врятувала"

– Звідки у вас такий гарний голос?

– Я співала ще малою дитиною. Дідусь ставив мене на стільчик і казав: "Заспівай мені, Марусько, трохи про ту калину". Мої перші концерти відбувалися на березі річечки, яка протікала наприкінці нашого городу. Я записала понад 300 маловідомих буковинських народних пісень. Дуже вдячна композиторові Володі Івасюку. Свого часу він подарував мені 64 народні пісні, які ми переписали із сестрою. Всі вони увійшли до золотого фонду Українського радіо.

Повну версію інтерв’ю Марії Миколайчук читайте у сьогоднішньому номері газети "Молодий буковинець".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Чернівчанин отримав на НМТ 600 балів і став рекордсменом елітної Київської школи
48 538
Кинувся рятувати синів і зник: на Дністрі шукають чоловіка та двох малолітніх дітей
30 971
Виховували 9 дітей: що відомо про родину з Буковини, яку спіткала трагедія на Дністрі
6 500
Трагедія на Дністрі: на Буковині з річки дістали тіла батька, дитини та юнака
6 143
На Буковині сьогодні прощаються з двома загиблими захисниками України
4 466
У Чернівцях сьогодні понад десяток вулиць пів дня - без води: перелік
4 170
На Буковині посадовців звинувачують у розтраті понад 15 млн грн на укритті для школярів
4 170
Сім ліцеїв Буковини отримають кошти на STEM-кабінети - хто у списку
3 585
За хоробрість в бою: артилериста з Буковини нагородили «Лицарським хрестом»
3 365
Смертельний відпочинок на Дністрі: на Буковині триває пошук зниклої дитини - подробиці від ДСНС
2 797