Нардеп з Чернівців став співавтором скандального «мовного» законопроекту Бужанського

Новини Чернівців / політика, влада
4 049
0
Нардеп з Чернівців став співавтором скандального «мовного» законопроекту Бужанського

Народний депутат фракції "Слуга народу" Георгій Мазурашу став одним із співавторів законопроекту про внесення змін до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо скасування міри реагування у сфері обслуговування населення.

Відповідний законопроект №4528 сьогодні зареєстрували у Верховній Раді, пише molbuk.ua



Наразі текст проекту закону не оприлюднено, проте, як зауважив нардеп від "Європейської солідарності" Володимир В’ятрович, ідея його полягає в тому, щоб зробити порушення закону про мову безкарним.



Ініціатором цього законопроекту є скандальний народний депутат Максим Бужанський. У переліку співавторів проекту закону є депутат з Чернівців Георгій Мазурашу.

Як зауважив В’ятрович, за чинним законом про мову, з 16 січня 2021 року послуги в Україні мають надаватися українською. Закон не забороняє обслуговувати іншою мовою тих, кому це зручніше, дублювати будь-якими іншими мовами україномовну інформацію (меню, каталоги тощо). Однак якщо громадянину відмовилися надавати послуги українською, він може звернутися до Уповноваженого з захисту державної мови. І якщо факт порушення підтвердиться – порушник отримає попередження і має за 30 днів його усунути. Якщо протягом року буде доведено факт повторного порушення, на такого порушника чекає штраф.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Весна вже скоро: погода на Буковині до кінця лютого
5 388
"Резерв+" призупинить роботу: що важливо зробити користувачам
5 081
У Чернівцях призначено нову головну лікарку Центральної міської лікарні: що про неї відомо
4 746
Стрілянина на Буковині: затримали чоловіка, який перебував у розшуку за військовий злочин
4 137
Для цвинтаря у Чернівцях хочуть купити земельні ділянки: чому з цим виникли проблеми
4 096
Затримували дезертира: поліція розповіла подробиці інциденту
3 908
У Чернівцях прощаються із трьома загиблими героями: поліцейські віддали останню шану колегам
3 758
У Чернівцях десятки будинків на день залишаться без води: перелік адрес
3 387
«Не боялися дивитись в очі ворогу»: в Чернівцях попрощалися із трьома поліцейськими – фото
3 258
Подробиці стрілянини на Буковині: чоловік вилами пробив колесо авто спецпризначенців
3 136