ЗМІ дослідили, як здають ЗНО з української мови учні румуномовних шкіл Буковини

Новини Чернівців
1 958
0
ЗМІ дослідили, як здають ЗНО з української мови учні румуномовних шкіл Буковини

Видання "Тексти" дослідило, як складають зовнішнє незалежне оцінювання угорці, румуни та болгари України.

Як зазначається у публікації, з них усіх найгірше інтегровані в українське суспільство угорці, якщо судити за результатами ЗНО. 42% угорських дітей не складають цей тест взагалі, румуни йдуть на нього, але, як і угорці, мають погані результати.



Болгари ж складають ЗНО на загальноукраїнському рівні.

ЗМІ дослідили, як здають ЗНО з української мови учні румуномовних шкіл Буковини

ЗМІ дослідили, як здають ЗНО з української мови учні румуномовних шкіл Буковини


З-поміж 43 цьогорічних випускників Боянської загальноосвітньої школи (викладають румунською мовою), що в Чернівецькій області, двадцять школярів не набрали прохідний бал з української мови та літератури. За словами директорки школи Анжели Боти, майже всі вони продовжили навчання – дванадцятеро дітей вступили до коледжів і технікумів, інші обрали ПТУ чи пішли працювати.

− Низькі бали з зовнішнього незалежного оцінювання не заважають дітям реалізовувати себе. Якщо нема можливості вступити з атестатами за 11-й клас, вони знаходять можливість вступити до коледжів з атестатами за 9-й клас. На один рік. І потім вони вже без ЗНО вступають до вищих навчальних закладів на другий курс, − пояснює директорка. – Якщо дитина хоче, чи батьки спроможні оплатити навчання, то діти будуть навчатися.

На графіку видно, що більшість випускників румунських шкіл йдуть складати ЗНО. Не пробує свої сили лише 2% (йдеться про випускників суто румуномовних шкіл), в той час, як серед угорців таких 42%, а серед вибраних нами українських сільських шкіл 4%.

Румунія не так активно вкладається у румуномовну освіту в Україні і, можливо, тому румунські випускники більш лояльні до української ЗНО.

Юлія Тищенко з УНЦПД розповідає: "Наскільки мені відомо, в Чернівецькій області окремі школи схвально ставляться до ідеї впровадити двомовну освіту і вивчати деякі предмети українською".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Мільйони гривень – за рік: хто з посадовців Буковини отримує рекордну зарплату
41 235
У Чернівцях апеляція за позовами ТЦК масово скасовує рішення судів щодо фіктивних розлучень
27 627
У Чернівцях готуються підняти ціни на проїзд: якою може бути вартість
20 605
Головна проблема – освітлення: як стадіон «Буковина» готують до вимог УАФ та УПЛ
20 020
У Чернівцях викрили директорку турфірми, яка ошукала клієнтів на 1.3 мільйона
18 614
Клічук розповів, де залишатиме своє авто після заборони паркування біля мерії Чернівців
17 524
Затримали з каністрою пального біля підстанції: іноземець готував підпал енергооб’єкта у Чернівцях
17 013
В Україну йде різке похолодання: коли зміниться погода
16 888
На Буковині попрощаються із загиблим солдатом Тарасом Шевченком
12 619
У Чернівцях посадовців мерії судитимуть за ремонт дороги з переплатою у 3,4 млн грн
11 773