Невідома Буковина: легенда про буковинський говір

Новини Чернівців / новини / Невідома Буковина
3 589
0
Невідома Буковина: легенда про буковинський говір

Про буковинський говір можна писати книжки.

На території Буковини проживали різні народності, тому не дивно, що у повсякденні мові існує багато запозичень та не кожному зрозумілих виразів.



“Агі” — про це буковинське слово існує така легенда. Колись давно у буковинському краї жив собі один шкуродер, який часом виконував також функції ката. Ось він й мав ім’я Агі. Напевно тому, буковинське прокляття звучить "Агі на тебе!".

Від "агі" переходимо й до, наприклад, скромного "но". Воно іноді використовувалось як посилення в драматичному змалюванні: "Но, це було видовище!". Професор Порубський у своїй книзі "Довкола ратуші" висвітлював мовні особливості буковинської розмови, запозичені з іноземних мов.

Та варто пам’ятати, що не всі схожі за звучанням іншомовні слова, мають одинакове значення і в нашій мові. Наприклад,слово "шкраби" нічого спільного не має з коростою (Skabies), а означає старе, стоптане взуття.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Поліцейський із Буковини без бюджетних коштів усього за два місяці створив застосунок доброчесності для Нацполіції
13 399
Евакуювали 68 людей: рятувальники розповіли подробиці вибуху на Будівельників у Чернвцях
7 638
У Чернівецькій області попрощаються відразу із п'ятьма захисниками
6 702
“Коли творю – стаю живою”: історія чернівчанки, яка малює картини долонями
3 520
У Чернівцях на Центральній площі знімають банер - фото
3 121
Помер під час лікування: на Буковині попрощаються із захисником Іваном Унгуряном
3 084
Можна буде купатися, рибалити й ночувати: на Дністрі з’явиться новий відпочинковий комплекс
2 708
З Краматорська, Херсона та Маріуполя: до Чернівців прибув евакуаційний потяг
2 629
Вибух на вулиці Будівельників у Чернівцях: загинув 38-річний чоловік
2 575
У міськраді пояснили, чому замінюють банер у центрі Чернівців
2 442