Невідома Буковина: легенди про Чернівці

Новини Чернівців / новини
6 496
0
Невідома Буковина: легенди про Чернівці

Сучасні Чернівці асоціюються з легендами та міфами, якими просто оповиті його вулички. Слухати ці історії за чашкою кави – одне задоволення.

А де правда, і де вигадка – вирішувати вам.



Однією з найприємніших особливостей Чернівців є те, що місто дуже чисте. Місцеві люблять пов'язувати це з традиціями часів Габсбургів, коли на площу міста не пускали в брудному взутті, а нинішню вулицю Ольги Кобилянської і зовсім мили парфумами і підмітали пелюстками троянд. З особливою увагою тоді ставилися і до вибору двірника. Він повинен був бути високим і симпатичним, а ще знати 8 мов, на випадок того, якщо хто-небудь з туристів захоче отримати інформацію про місто.

Місто рясніє місцями і персонажами, про які складено тисячі захоплюючих легенд.

Не можна не згадати древньої легенди про Турецький колодязь – єдине в той час водне джерело в місті. З визначною пам'яткою пов'язана історія про кохання турецького паші до української дівчині, який через нерозділене кохання позбавив води всіх жителів міста. Але і це не змусило молоду красуню піти в гарем до турецького правителя. Вона наклала на себе руки, стрибнувши в колодязь, тим самим врятувала від спраги всіх городян.

Не менш захоплююча історія криється за стінами будинку-корабля, який височить на розі вулиць Головної та Шалом Алейхема. За переказами, цей будинок був подарунком одного заможного брата іншому братові - капітану далекого плавання, який після відставки дуже сумував за морем. Оригінальна архітектурна споруда дуже схожа на морехідне судно – звужений до центру фасад будівлі ніби розрізає потоки доріг, а відкритий майданчик на другому поверсі нагадує палубу.

Багато століть тому місцевий бургомістр Петро Заратумба видав наказ, в якому, зокрема, говорилося: "Всі чернівчани повинні завжди перебувати в гарному настрої і посміхатися один одному. За невиконання наказу – штраф".

Рецепт, очевидно, виявився дієвим. Пройшли століття, веління Заратумби забулося, але атмосфера щастя і гарного настрою панує на вулицях Чернівців і по сьогоднішній день.

Існує, правда, легенда, яка інакше пояснює доброзичливість і прихильність чернівчан. Звичайно ж це пов'язано з кавою. Складно уявити, що цей напій, який міцно увійшов в наш спосіб життя, колись суворо забороняли в наших краях. Вважалося, що кава відволікає ченців від молитви, а пересічних громадян провокує на непотрібні дискусії про політику. Але чернівчани не змогли відмовитися від турецького нектару і повстали проти заборони. Масштабний "Кавовий бунт" вплинув на владу, і указ було скасовано. Напевно тому культура пиття кави в Чернівцях особливо цінна. Цей напій не тільки бадьорить, але і піднімає настрій місцевим жителям і приїжджим.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Чернівчанин отримав на НМТ 600 балів і став рекордсменом елітної Київської школи
65 783
Виховували 9 дітей: що відомо про родину з Буковини, яку спіткала трагедія на Дністрі
7 141
На Буковині завтра попрощаються з батьком і двома синами, які потонули в Дністрі
6 365
Блогер перевірив 3 «найгірші» готелі Чернівців: брудна постіль, сміття під ліжком і ціни
6 059
На Буковині посадовців звинувачують у розтраті понад 15 млн грн на укритті для школярів
4 255
Від занедбаної ферми до крафтової сироварні: як на Буковині церква створила унікальне господарство
3 329
Попереду - новий етап: у школах Чернівців відгуляли випускні вечори (ФОТО)
3 106
Особняк та об’єкти в туркомплексі: на Буковині посадовець збагатився на 32 млн грн - фото
2 895
Уряд виділив кошти для підвищених зарплат освітянам і соцпрацівникам: скільки отримає Буковина
2 552
Знайшли майже за 5 км від місця зникнення: як на Буковині шукали потонулого у Дністрі хлопчика
2 290