«Здали сміття - придбали ялинку»: у Чернівцях мешканці сортують сміття, а гроші витратять на озеленення

Новини Чернівців / топ новини
5 794
0
«Здали сміття - придбали ялинку»: у Чернівцях мешканці сортують сміття, а гроші витратять на озеленення


У мікрорайоні "Будівельників-Миру" відкрили першу в Чернівцях сортувальну станцію. А перед цим тут зробили перші у місті підземні смітники (на фото).

Тепер мешканці відсортовують пластик, скло, папір, картон та бляшанки та продають їх, а отримані гроші планують використати для озеленення території, пише "МБ".



ТзОВ "Укрвторсировина" надало контейнери і забирає відсортоване сміття на вторинну переробку.

Вже здали перше сміття і отримали гроші. У соцмережі мешканці розповіли, що вже отримали перший дохід – 220 гривень. Вони здали 106 кілограмів картону (по 1,20 грн/кг), 20 кілограмів пластику (по 3 грн/кг), 8 кілограмів плівки (по 4,3 грн/кг).

"За ці кошти ми вже замовили в міському тресті зеленого господарства новорічну ялинку в горщику. Поставимо її на спортивному майданчику і прикрасимо, а потім висадимо біля підземних контейнерів", – розповіла одна з активісток Яна Брус.
У мікрорайоні створили ініціативну група із 12 найактивніших мешканців, які проживають у різних будинках.

"Ми вже відсортували вдвічі більше сміття, яке мають днями забрати. Отож будемо мати ще більший заробіток. Виготовили 100 ключів від сортувальної станції і роздали їх мешканцям, щоби кожен мав туди доступ. Оскільки всім не вистачило, то замовили ще 20 ключів. До сортування сміття підключається все більше людей", - продовжує Яна Брус.


У мікрорайоні Будівельників-Миру першими в місті запровадили сортування сміття. І цей досвід зацікавив багатьох чернівчан.
"Люди телефонують нам, приходять подивитися на сортувальну станцію, просять розповісти, як правильно це робити. Будемо раді всім допомогти", - каже Яна.

У соцмережах активісти повідомили, що вдруге за здане відсортоване сміття мешканці отримали майже 600 гривень.



Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Прикордонники затримали групу лісівників, які переправляли ухилянтів до Румунії
80 811
У Чернівцях представили нового начальника ОВА: запросили не всі медіа
45 271
Скандал із зачиненим автовокзалом у Чернівцях: військового у морозну ніч попросили залишити зал очікування
34 254
У Чернівцях змінили кінцеву зупинку популярного автобусного маршруту
27 595
З'явився графік відключень світла у Чернівецькій області на завтра, 14 січня
25 415
Не стало колишньої сільської голови на Буковині Валентини Гульпе
17 312
Хто може стояти за новими призначеннями очільників Буковини та інших регіонів, - ЗМІ
15 639
Чернівчан закликають гідно провести в останню дорогу полеглого воїна Владислава Тритяка
15 536
Коли завтра буде світло: графік відключень на Буковині 13 січня
14 552
Росіяни готують новий масований удар по Україні найближчими днями - Зеленський
13 106