У куполах - кафе і хостел: як може виглядати радіолокаційна станція «Памір» після реконструкції

Новини Чернівців / новини / гаряча тема
4 895
0
У куполах - кафе і хостел: як може виглядати радіолокаційна станція «Памір» після реконструкції

У Чернівцях презентували проект реконструкції колишньої секретної військової бази "Памір", розташованій на горі Томнатик на Путильщині.

Це дипломна робота студента 4 курсу факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Ю. Федьковича Андрія Грималюка, пише molbuk.ua.



Юнак спроектував під куполами готель, костел та сауну, а в найбільшому з куполів – кафе під скляним дахом.

"Там є п’ять куполів, я вирішив залишити їхню форму і вигляд, змінив тільки оздоблення. На одному куполі вирішив зробити скляне оздоблення. Там можна облаштувати кафе, оглядовий майданчик у вигляді спіралі, куди туристи зможуть підніматися, аби побачити всю красу Карпат. У куполах також можна облаштувати сауну і басейн. В іншому - зробити хостел, щоб туристи мали де зупинятися", – розповів Андрій Грималюк.

Останній купол студент пропонує залишити без змін - щоб там могли зупинятися туристи зі своїми наметами.

У куполах - кафе і хостел: як може виглядати радіолокаційна станція «Памір» після реконструкції


Хоч цей проект і привернув увагу чиновників ОДА, керівництво області визнає: поки що грошей на реалізацію проекту немає.

Тож наразі, кажуть чиновники, потрібно розвивати в цьому туризм на Путильщині та привабити інвесторів.

Читайте також: На горі Томнатик відбудеться "Памір Fest": програма фестивалю

На думку Валерія Полянчука, голови Селятинської ОТГ, на території якої розташована гора Томнатик, причина нерозвинутого туризму в цьому красивому регіоні – погані дороги та відсутність пунктів пропуску. А побачити тут є що, чого тільки вартий "Памір", аналогів якому немає.

Як розповів В. Полянчук кореспондентці molbuk.ua, якби нарешті виділили кошти на облаштування пунктів пропуску "Ульма-Руська" та "Шепіт-Ізвоареле Сучевей", тут були б і дороги, і туристи.

Зараз він хоче принаймні розрівняти територію на "Памірі": як відомо, минулої осені військові вирили там один із підземних бункерів і порізали його на метал.

"Кримінальне провадження триває досі, металобрухт арештований і знаходиться на горі. Глибока яма від бункера так і залишилась, – додав В. Полянчук, – хоча військові обіцяли зарівняти все, але…"

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Міланка осиротіла: у селі під Чернівцями поховали жорстоко вбиту 21-річну жінку — відео
1 210 584
Це горе для обох родин: дружина підозрюваного у вбивстві 21-річної жінки розповіла про подробиці трагедії
127 867
Знову гірка втрата: на Буковині проведуть в останню дорогу медика Ігоря Кумку
22 285
У Чернівцях попрощаються із відважним захисником Віталієм Адуковським
17 393
1500 вишитих рушників і живий коридор: у Чернівцях проведуть масштабний флешмоб
17 388
У Чернівцях виставили на аукціон землю під багатоповерхівку: яка стартова ціна
16 833
Батька і сина, підозрюваних у жорстокому вбивстві 21-річної жінки, взято під варту
15 557
Знову гірка втрата: на війні загинув військовий з Буковини Іван Назаров
14 849
У Чернівцях через зсув асфальту обмежать рух на одній із вулиць
13 603
У Чернівцях попрощалися з молодшим сержантом Ігорем Ярошенком
12 561