Мінімальні пенсії буковинських пенсіонерів зросли з 1 травня

Новини Чернівців / економіка, бізнес
2 521
0
Мінімальні пенсії буковинських пенсіонерів зросли з 1 травня

З 1 травня буковинським пенсіонерам перерахували пенсії - мінімальні розміри підвищилися, бо зріс прожитковий мінімум. Про це повідомляє Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

"Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" передбачено підвищення соціальних стандартів з 1 травня та 1 грудня цього року. Зокрема, розмір прожиткового мінімуму, встановлений для осіб, які втратили працездатність, з 1 травня цього року зросте на 65 грн. і складатиме 1312 грн. У зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду здійснюватимуться відповідні перерахунки пенсій.

Виходячи із нового прожиткового мінімуму підвищаться мінімальні розміри пенсій непрацюючим пенсіонерам, доплати за понаднормативний стаж для непрацюючих осіб, чий основний розмір пенсії на сьогодні більше мінімального; пенсії за особливі заслуги перед Україною; мінімальні розміри пенсій по інвалідності та в разі втрати годувальника; підвищення учасникам війни та колишнім в'язням; розмір щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій; мінімальні розміри пенсії для інвалідів внаслідок аварії на ЧАЕС; надбавка на дітей до 18 років тощо.

Тобто перерахунку підлягають всі складові пенсійних виплат, залежні від зазначеного прожиткового мінімуму.

Крім того, враховуючи зростання прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, дещо підвищиться розмір надбавки Почесним донорам України або СРСР, яка встановлюється в розмірі 10% від величини цього мінімуму і наразі складатиме 162,40 грн.

Перерахунок пенсій здійснюється автоматизованим шляхом за матеріалами пенсійних справ, без необхідності подання пенсіонерами заяв та будь-яких інших додаткових документів. Підстави для підвищення пенсії та розмір підвищення при проведенні перерахунку визначаються для кожного пенсіонера індивідуально. Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проведена в травні поточного року", йдеться у повідомленні прес-служби фонду.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Міланка осиротіла: у селі під Чернівцями поховали жорстоко вбиту 21-річну жінку — відео
1 204 598
Це горе для обох родин: дружина підозрюваного у вбивстві 21-річної жінки розповіла про подробиці трагедії
122 350
Знову гірка втрата: на Буковині проведуть в останню дорогу медика Ігоря Кумку
20 944
1500 вишитих рушників і живий коридор: у Чернівцях проведуть масштабний флешмоб
16 995
У Чернівцях виставили на аукціон землю під багатоповерхівку: яка стартова ціна
16 290
Батька і сина, підозрюваних у жорстокому вбивстві 21-річної жінки, взято під варту
14 737
Вважався зниклим безвісти: на Буковині зустрінуть траурний кортеж із воїном Русланом Горичаном
14 100
Знову гірка втрата: на війні загинув військовий з Буковини Іван Назаров
13 640
У Чернівцях попрощалися з молодшим сержантом Ігорем Ярошенком
11 890
ПЦУ визнала святим митрополита Буковини і Далмації
10 900