В медичних закладах Буковини не вистачає лікарів

Новини Чернівців / новини / Життя
2 531
0
В медичних закладах Буковини не вистачає лікарів

Лікарів сімейної медицини катастрофічно не вистачає в селах. Найгірша ситуація – в Герцаївському та Сокирянському районах.

У сільських амбулаторіях працюють місцеві медики, які там вже давно. Студенти-медики, які приїжджають на практику, залишатися тут не хочуть.

Без лікаря – шість сіл
Майже десять тисяч людей змушені їздити в райлікарню для консультацій із лікарями. У шести селах Сокирянщини немає сімейних лікарів.
– У кожному із сіл мешкає по півтори тисячі людей, – каже Анастасія ЗАРЕМСЬКА, головний лікар Сокирянського центру первинної медико-санітарної допомоги. – Є села, де лікарі пішли в декретну відпустку або ж поїхали на заробітки за кордон. Та є й такі, де вже давно лікарні – без лікаря.
"Студенти, які приїжджають до нас на практику, не затримуються, – розповідає А. Заремська. – Є села, де лікарям пропонують житло. Але не завжди там є всі зручності, як-от внутрішні вбиральні".

Працювати лікарями в Сокирянському районі залишаються лише медики-вихідці з цього району. Є також переселенці.

Робота в селі – більше практики
Олена Ярошенко до початку війни працювала лікарем у поліклініці міста Алчевська на Луганщині. У 2014 році жінка переїхала на Буковину. Зараз вона працює сімейним лікарем у селі Романківці.
– Є різниця між роботою в селі і в місті, – каже медик. – У селах отримуєш більше практики, більше навантаження. Часто є виклики вночі. У містах простіше.

"Повертатися не буду, попри те, що робота тут нелегка, – зауважує пані Олена. – На Буковині в мене вже є житло, сюди переїхала моя сім’я. Хоча знаю, що більшість молодих прагне на роботу в місто, вважаючи, що там більші перспективи".

"Лікарів слід привабити доплатами та житлом"
Любов КРИКЛИВЕЦЬ, заступник начальника управління департаменту охорони здоров’я ОДА:

– У лікарів не вистачає зацікавленості, щоби працювати в сільських лікарнях. Потрібно створити відповідні умови, за яких молоді спеціалісти захотіли б іти на роботу в села. Слід їх зацікавити фінансово, розглянувши можливість доплат. Також я звернулася до голів об’єднаних територіальних громад та РДА щодо можливості виділення житла молодим лікарям.

"У містах більше можливостей"
Ніна ЗОРІЙ, проректор БДМУ:

– Проблема не стільки в тому, що молоді фахівці не хочуть працювати в селі. Вони прагнуть набувати певної кваліфікації в міських лікарнях. Зараз оснащення в місті краще, ним треба навчитися користуватися. У селах – менші можливості.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Депутати просять, щоб у Чернівцях не відключали від світла певні житлові об'єкти: про які саме йдеться
26 708
Волонтерка з Чернівців, яка допомагає ЗСУ, розповіла, про що говорили із Зеленським
8 253
Уряд впровадив зміни для отримання ID-картки та закордонного паспорта
5 868
«Війна знову забрала найкращого»: на Донеччині загинув воїн із Чернівців Сергій Петрінець
4 704
Фахівці з Чернівців вирушили до Києва, щоб допомогти відновити теплопостачання
4 434
Тече зі стелі: у ліцеї Чернівців під час відлиги затопило актову залу - відео
3 664
У "Чернівціобленерго" оприлюднили графік відключень світла на 31 січня
3 641
У центрі Чернівців на жінку впала брила льоду: вона потрапила до лікарні
3 542
Відключення залишаються тривалими: графік знеструмлення на Буковині на 30 січня
3 377
Бракує працівників і солі: мер Чернівців пояснив, чому не встигають прибирати сніг і лід
3 101