Мер Чернівців пояснив, чому не ветував рішення про перейменування парку Жовтневого

Новини Чернівців / новини / політика, влада
4 691
0
Мер Чернівців пояснив, чому не ветував рішення про перейменування парку Жовтневого


Рішення про перейменування парку Жовтневого у парк Реформації пов'язане з відзначенням 500-річчя явища Реформації. Воно прийняте відповідно до законодавства, а тому ветуватися не буде, - зазначив на брифінгу міський голова Чернівців Олексій Каспрук.

"Рішення прийнято абсолютно відповідно до чинного законодавства. Це повноваження сесії чернівецької міської ради, і відповідна петиція була розглянута згідно положення. Єдиний момент, який був тут присутній, це те, що міські депутати не прислухалися до думки топонімічної комісії, яка об’єднує тих спеціалістів, які готують свої пропозиції до депутатського корпусу щодо перейменування вулиць, провулків, площ, скверів та парків міста Чернівці. Топонімічна комісія одноголосно виступила проти такого перейменування. Не послухали і тих активістів, які були присутні на сесії. Вже зареєстровано декілька петицій з вимогою скасувати це рішення, дати парку іншу назву.

Я розумію, що є указ Президента з відзначення 500-річчя Реформації, явища, яке у свій час змінило нашу цивілізацію. Але кожна громада визначає, яким чином відзначати цей ювілей на власний розсуд. В нас було прийняте таке рішення, хоча, ви бачили, було відповідне збурення, то я думаю, що до цього питання ми будемо ще повертатися. Я переконаний, що такі речі неможливо приймати без публічного широкого громадського обговорення. Багато в нас зараз проблем і задач, і на їх фоні дуже важко приймати зважені рішення, щоби потім через якусь кількість років знову не перейменовувати ту чи іншу вулицю чи парк", - сказав він.

Нагадаємо, багато чернівчан виступили проти перейменування. На сайті міськради було зареєстровано кілька петицій з цього приводу.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Кинувся рятувати синів і зник: на Дністрі шукають чоловіка та двох малолітніх дітей
30 619
Чернівчанин отримав на НМТ 600 балів і став рекордсменом елітної Київської школи
16 094
Сезон у розпалі: скільки на ринках Чернівців коштують літні ягоди
7 763
У Чернівцях стартував сезон кавунів і динь: скільки коштують та звідки їх привозять
7 545
Співали «гімн СВО» й чекали на окупантів: у Чернівцях винесли вирок прихильникам РФ - відео
6 702
У Дністрі втопився 16-річний хлопець: тривають пошуки тіла
6 418
Нові підозри на Буковині: поліція виявила розкрадання коштів на ремонтах закладів освіти
6 116
«Непоправна втрата»: на Буковині попрощалися з військовим лікарем Іларіоном Дячуком
5 981
Трагедія на Дністрі: на Буковині з річки дістали тіла батька, дитини та юнака
5 882
Знову гірка втрата: у боях за Україну загинув буковинець Руслан Мойсюк
5 803