Новорічні подарунки вартістю до 609 гривень не оподатковуються

Новини Чернівців / економіка, бізнес
2 356
0
Новорічні подарунки вартістю до 609 гривень не оподатковуються

ДПІ у м. Чернівцях нагадує, що при визначені податку на доходи фізичних осіб від вартості отриманих дитячих новорічних подарунків слід керуватися нормами Податкового кодексу України.

Так, згідно п.п. 165.1.39 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не враховується вартість подарунків, отриманих у не грошовій формі, якщо вона не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. У 2015 році ця сума становить 609 грн. на місяць, повідомляє сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях.

Якщо вартість подарунку перевищує цю суму, то він оподатковується за ставкою 15% або 20%.

Слід відмітити, що новорічні подарунки, які надають фізичним особам та вартість яких не перевищує 609 грн., податковий агент (роботодавець) повинен відобразити у податковому розрахунку за формою № 1-ДФ за ознакою "160".

Зверніть увагу, що у разі перевищення вартості подарунків, 50% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, ця сума відображається у податковому розрахунку за формою 1-ДФ як додаткове благо з ознакою "126" та оподатковується за відповідними ставками.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Лишилося дві найхолодніші ночі: синоптикиня розповіла, коли чекати потепління
73 790
Раптово втратив свідомість: на Буковині поліцейський трагічно помер під час служби
23 729
У Чернівцях група лікарів допомагала ухилянтам оформити інвалідність: подробиці
15 400
Провулок Ентузіастів - на вулицю Героїв УПА: у Чернівцях перейменують дві вулиці та стадіон
9 563
Буковинцю, який кинув гранату в поліцейських, повідомили про підозру
7 012
10 тисяч євро за кожного: на Буковині викрили схему переправлення ухилянтів
6 818
Світла буде більше: на Буковині оновили графік відключень світла на сьогодні
6 492
У Чернівцях низка будинків залишиться без води на невизначений термін: адреси
5 366
Апеляційний суд залишив під вартою підозрюваного у викраденні 13-літньої школярки
5 293
Чоловік, який кинув гранату в поліцейських на Буковині, був п'яний: відео затримання
5 288