У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник Ференцу Лісту (ФОТО)

Новини Чернівців
5 819
0
У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник  Ференцу Лісту (ФОТО)
У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник  Ференцу Лісту (ФОТО)
У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник  Ференцу Лісту (ФОТО)
У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник  Ференцу Лісту (ФОТО)
У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник  Ференцу Лісту (ФОТО)
У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник  Ференцу Лісту (ФОТО)
У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник  Ференцу Лісту (ФОТО)
У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник  Ференцу Лісту (ФОТО)
У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник  Ференцу Лісту (ФОТО)
У Чернівцях відкрили музичний пам’ятник  Ференцу Лісту (ФОТО)


На площі Філармонії встановили пам’ятний знак відомому угорському композитору, піаністу та диригенту Ференцу Лісту. Він виготовлений з чорного граніту, білого каменю і бронзи. Стела має форму рояля з чорно-білими клавішами. На ній напис трьома мовами: українською, угорською та англійською, що це у пам’ять про концерти Ференца Ліста 1847 року, що відбулися у Чернівцях. І що пам’ятник встановлено Генеральним консульством Угорщини в Ужгороді та громадою міста Чернівці.

Пам’ятний знак збудовано за проектом ужгородського скульптора Михайла Колодка. "Наверху рояля я помістив мініатюрну гротескну фігурку Ференца Ліста. Таким чином хотів показати вічність музики порівняно з людиною, навіть такою геніальною, – пояснив архітектор. – Позаду стели встановлений датчик руху. Якщо натиснути на клавішу, він спрацює і почне лунати Друга угорська рапсодія – один із найвідоміших творів композитора. Вона навіть лунала у мультфільмі "Том і Джеррі".

– Нині ми відновлюємо наші дружні зв’язки з Угорщиною. Починаємо їх із культурних подій, – сказав міський голова Олексій Каспрук. – У позаминулому столітті візит Ференца Ліста сколихнув культурне життя міста Чернівці. Ми пам’ятаємо про це навіть сьогодні. Я переконаний, що до Чернівців приїде ще багато талановитих митців Угорщини. Хочу подякувати Генеральному консулу, народу Угорщини за цей подарунок нашим містянам, цю родзинку, яку тепер побачать багато туристів. Вони будуть підходити до цього місця і торкатися одночасно і музики, і історії. Я впевнений,що дружні стосунки між нашими народами будуть тепер розвиватися набагато інтенсивніше.

На відкриття пам’ятника прибув Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї. "Ми змогли зробити цей пам’ятник разом із міським головою, головним архітектором, митцями та громадою Чернівців, – запевнив пан консул. – Сподіваюся, що він сподобається чернівчанам. . Це справжній мистецький витвір, до якого можна доторкнутися, послухати музику Ліста. Він назавжди зв’язує Чернівці та Буковину з Угорщиною".

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Скандал у Чернівецькій ОВА: волонтерка заявила, що її центр допомоги воїнам обікрали
73 050
Відкриття ТРЦ «Bukovyna Mall» та скандал у Чернівецькій ОВА: головне за добу
66 074
«Тут культура кави вища»: у Чернівцях подружжя з Курахового відновило власний бізнес
35 412
Сьогодні у Чернівцях відкриють ТРЦ Bukovyna Mall: які маршрутки туди везуть
30 439
У Чернівцях маршрут №13 стане комунальним: розрахунок за проїзд лише безготівковий
29 980
Віддали життя у боях за Україну: у громадах Буковини попрощаються із загиблими воїнами
24 694
«Доводилося виходити вночі»: як бізнес у Чернівцях працював під час тривалих знеструмлень
23 127
Блогерка, що йшла пішки від Львова до Чернівців, та підготовка до відкриття Bukovyna Mall. Головні новини
22 456
Колядували та отримували подарунки: у Чернівцях відкрили найбільший ТРЦ «Bukovyna Mall» – фото
18 855
«Там життя може обірватися будь-якої миті»: прикордонник із Буковини з перших днів на війні — відео
15 254