Ртутна історія з «совковим» пережитком

блоги / блог Ліни Нагірняк
3 061
0
Вдома розбили ртутний термометр. Коли перша фаза переляку минула, збирали неслухняні срібні кульки, як пише інструкція. Її я знала напам’ять, адже нещодавно готувала матеріал про це. На щастя вдома знайшлося все необхідне: щіточка, спринцівка, скотч, марганцівка і навіть старий пилосос. Знаю, що то не можна. Але на другій фазі переляку, коли кульки вперто не хотіли залазити у спринцівку, ми згадали про старий пилосос. Авторитетно хочу повідомити всім – не допомогло. Пилосос не лише розпилює ртуть на мініатюрні отруйні молекули, які розлітаються всією квартирою, він й не збирає її. Кульки все одно залишилися на підлозі. До речі, добре додатково підсвічувати місце ліхтариком чи лампою: від цього сріблясті кульки характерно світяться і їх краще видно.
Найефективніше збирати ртуть скотчем або липкою стрічкою. Тепер я це точно знаю.

Коли готувала матеріал про розбитий термометр, чернівецьке управління МНС надало текст з відповідними рекомендаціями. Тоді мене ще здивувало: чому в ньому не згадувалося про те, що зібрану ртуть потрібно передати на утилізацію. Адже, на кожному кроці чути, що "ртуть – небезпечна, отруйна речовина, вона з організму не виводиться, забруднює, вбиває навколишнє середовище". В Інтернеті читаю, що в Ужгороді, Тернополі, Кіровограді, рятувальники за викликом прибувають додому. У Вінниці з початку року 15 разів виїжджали. На сайтах багатьох регіональних управлінь МНС розміщено фотофакти. Розумію, що турботи рятувальників куди серйозніші, ніж кілька грамів ртуті. Не треба до мене їхати, я готова сама віднести цю банку, куди скажуть.
Але у Чернівцях за телефоном "101" мені сказали: "Викиньте все у альтфатер". А як же шість тисяч кубів повітря, екологія, здоров’я наших дітей…

Вдома розбили термометр. Ну, з ким не буває. І як виявилося, трапляється це з багатьма: майже кожен може розповісти свою ртутну історію. Часто не одну. І якщо кожен буде викидати її у смітник, нічого тоді розводити демагогію про збереження природи.
На щастя, мою банку з ртутним начинням погодився взяти ПП "Еколог Буковини".

Тож, щоби не мати мороки з ртутним "совковим" спадком, раджу придбати безпечний термометр. Від гріха подалі.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
На Буковині завтра попрощаються з батьком і двома синами, які потонули в Дністрі
7 635
Блогер перевірив 3 «найгірші» готелі Чернівців: брудна постіль, сміття під ліжком і ціни
6 810
Від занедбаної ферми до крафтової сироварні: як на Буковині церква створила унікальне господарство
4 149
Попереду - новий етап: у школах Чернівців відгуляли випускні вечори (ФОТО)
3 456
Особняк та об’єкти в туркомплексі: на Буковині посадовець збагатився на 32 млн грн - фото
3 038
Знайшли майже за 5 км від місця зникнення: як на Буковині шукали потонулого у Дністрі хлопчика
2 544
Африка «підштовхує» спеку: на Буковину суне гаряче повітря
2 421
У громаді на Буковині призначили нових директорів: хто яку школу очолить
2 343
У селі на Буковині з криниці дістали тіло 66-річної жінки
2 290
Дністер критично змілів: жителів міста на Буковині закликають економити воду
2 075