Авто | Нерухомість | Робота
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Приватні оголошення |Приватні оголошення Тури з Чернівців | Історія успіху | Історія успіху Афіша | Пропозиція тижня | Він+Вона | Журнал "Давай Одружимось!" |
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |
"Де краще українцям жити?, - запитаєте ви. І самі ж відповісте: "Канєшно, в Європі!" А чого би нє? От тіко вибір у нас не такий однозначний. Я би єго трохи звузив: "У гі…ні, чи у проваллі?" І вибрав би перше. Но кляті прєдчувствія щось схиляють мене до того, що в першому – теплому, мнєкому і такому уютному, для всіх нас місця не хватить.

***Наш Сірожа зарядив пресуху. Канєшно, не як великий і могутній ЗЕ – от рассвєта до заката з шаурмою, а так собі. По-бідному.

Вася пожлобився, а Сірожа до розряду щедрих посполитих ніколи не належав. То біла кость і голуба кров.

Но пресуху шибко вумну таки замутив. Тіпа, для лохів. То в них в туснякє там установка така – всі лохи, окрім своїх. А хто ся брикає, то можна пару рублів дати і всьо фрумос – буде співати похлище своїх.

Поток буквєй, жуткі отравітєлі і «ВідкиТоСяВзєло». Блог Мостіпаки


Так і тут. Сірожа навалив буквєй, шо глухий і сліпий пес реп’яхів додому. В три-штири поверхи. Таку пургу ніс, шо аж у вухах і в носі свистіло.

Про шо? А ви спитайте тих, хто слухав то годину. То вони вам у відповідь мукати почнуть. Но слухали ж. А дехто ше й так прєдано в очі дивився. А раптом сипне баблішком. Не сипне, лохи. Він біла кость, хотя і жлобська. А ви всього тіко лохи. Яких розвели. Як лохів. Пургу почули і розбрелися.

Шо вівці по толоці. А Сірожа класічєски здриснув. Коли відчув, що є ше дехто, хто може таки щось спитати. То від гріха подалі і звалив. Така установка була. І тепер і Сірожа, і єго інформчелядь, які їдять і сплять на ваші податки, торжествуют. Лохи схавали.

А зо всіх годинних балачок народ поняв – філармонія ніц не працює. Не так співають-гуляють і не туди грають. А ше дороги будуть клаптями – по п’єть кеме. Ага. І Садигура – село. Привіт, Митро Сірман. А я думав, ти в городі. Віват!

***

Но то таке. Якби лише Сірожа рулив. Великий і могутній ЗЕ тоже рулить.

Старий маразматик Брєжнєв збирався повернути сибірські річки на південь. Не вспів. Вмер. Якийсь чудік в самостійній незалежній Гані, як став президентом, рішив, що всі свої банани Гана має переробляти сама. І построїв для того завод. Тіко банани росли в протилежному кінці країни. Ну так їм виходило. І більше ніде не росли.

А наш великий і могутній ЗЕ що, гірший? Він на піяніні грав. В трусах і тапочках по сцені ходив. А тепер си взяв тепло нам продавати. Дешево. І тілько в Чернівцях і Миколаєві єго ся не послухали і не почали тепло продавати нижче собівартості на 30%. І всьо. Шкандаль.

Великого і могутнього ЗЕ місцева політічєска худібка ослухалася. Тепер ЗЕ її розпинати буде. В тілівізорі. Аби лохторат чув. І шо ви думаєте? Хоч хтось скаже сему неадеквату, що тепло – то за гроші, бо єго виробляють люди і продають іншим людям, а газ у нас – імпортний і за дуляри.

Нє, будуть брехати і викручуватися. Сірожа і Бодя вже десь строчать в штири руки донос на Каспрука – тіпа враг рєжіма і государства, бо не знизив ціни. Бо ж в жопу то пекти буде їх. Великий і могутній ЗЕ не дуже то й понімає, хто то тепло подає, як, по якій ціні, з чого вона складається і вопше – шо то таке. Єго вибрав тілівізор. Він з ним і общається. Як зі стіною, шо вибрала собі презідентом гороха. О! А тута ше одразу Вася-Гімноколот підключит свою гебельс-імперію. І почнеться вонь, стогон і завивання всяких фігелів. А коло тілівізора будуть сидіти неадеквати. І махати головами в такт. Як слабі на паркінсон і альцгеймер – політічєский.

А от теплокомуненерго – піндєц, ЗЕльоний. Ухайдокают. І посадять туди керувати торговця рибою. А може шкварками.

Як посадили на водоканал м’ясника. А років через 50-70 то будуть відновлювати. Внуки і правнуки сих Вась, Сірож і ЗЄлєбобіків, як не втечуть в якісь австрії і канади, де то всьо файно фурциклює. Не "продане" і не "індивідуальне", а просто технологічне і модернізоване. Но нам то нашо? В нас главне – вонь. А поки в нас то відновлять, то до того купа неадекватів замерзнуть перед тілівізорами, або вчадіють. Від "індивідуального" і "частно-ефектівного", яке їм зроблять і продадуть мєлкі шахраї – торговці рибою, раками, шо видаватимуть себе за комунальників і тепловиків, як торговець мнєсом видає себе за інженера водного хазяйства. Таке то. Банани в єдному кінці Гани. А мозги – прямо в протилежному. А може і нема, а вуха тримає дротик.

***

А дєтішєк таки отруїли. Но не чіпсами, сухариками, туками і смаженими цвєками. А маслом. Отравітєлі.

Поток буквєй, жуткі отравітєлі і «ВідкиТоСяВзєло». Блог Мостіпаки


І фамілії їх вже всім Васьова гебельс-імперія рознесла. Лічно Каспрук і лічно Мартинюк на в’їзді до города з франківського боку пиняли машину, залазили туди і підколочували кишечних паличок, чуми, холєри і натуральної віспи (послідні три болячки гебельс-імперія не знає, то я їм наводку даю, шо є ше таке всяке страшне). Вопшим, біда чорна. Дєтішки отравлєні. СБУ напряглося. Воно в нас всігда в напрязі - на масне. Не патрони ж шукати. Прокурадура, де Васьової Оксанки сєструха засідає, по посту в ФБ діла порушує. Бдітєльна, тіпа. Держпродспоживївспавпивоводи тоже в тілівізор полізла. Масло то отравлєне. Самі виділи, як по нему тарбаган бігав і бацили розкладав по ящиках. Вопшим, жуть.

Єден завод, шо масло колотить, не понімає, що си робить. Наївні люди. Гебельса не читали і не слухали. Робили си масло і молоко, щось трошки заробляли, якісь податки платили, в людей від корів молоко збирали, якусь техніку купили, лінії.

Таке. Робота. Сараки.

А тут - Отравітєлі. І люди реально в паніці. Не знают, що си робит. Чи може вже не тра ніц робити? Чи вже си масла всі наїли? Чи в Польшу бігти? Чи городами по домах? Чи в партизани – по схронах.

Я ж кажу - наївні. Звідки їм знати, що в нас за сто дулярів можуть заказати кожного. Навіть Святу Варвару і Святого Миколу. А за тищу то й замочат. А тих двох єретиками проголосять. А ви кажете - всьо правда. Чиста. В сій державі не тра тіко тих, хто щось робить. Їх тра кінчати.

Горлопанити, ногами копати, верещати, тупати. Аби всяк знав – кругом враги. А вот тіво, хто верещит, як прийдуть, то будуть спасітєлями. І масло файне привезуть. Від тих, хто заказав сих нещасних, в яких нема "криші". А дєтішки, які ше си не обіс..али, ше си обсе…ут. Но вже від крутого "бренду з кришою" і при новій, "народній" власті.

А ви думали, шо то тако? Тако в нас тіко сараки щось роблять. Там бараболі садять, корів доять, масло б’ють, свиней годують. А ті, хто за їх щот живе, жирує і обжирається, так просто нічо не роблять. В них своя задача. Сісти тим на голови і грабити, принижувати і гадити. Бо ж ті сараки ніц не понімають, звідки на їх голови сі всі взялися. А вот, коли би поняли, то багатьох би взяли за єйца. І задача сих, аби їх не взяли за єйца, гавкати, стравлювати, натравлювати "гебельсів" і втоптувати в гі…но. Аби на єго купі царствувати безроздільно, довго і щасливо.

***

Мене тако часто питають. Дивні люде. Тіпа, а де тово всьо си взєло?

Ну такево. Шо, каже, то продати пса за комуналку, то ше шось меле дурне, то дівок голих си диве в парламенті. Ну тіпа еліта наша нова – політічєска. Вся нова. Шо старі труси з автоклава. Ні мікробинки. Тіпа, відки то. А я шо знаю? Я за них не голосував ні разу.

Бігме. І не буду. Ну хіба шо, крім них, буде тіко Пєдя Сімонєнко, або "Єдіна Рассєя". А хто голосував, то я не знаю. І не знаю, чого в них досі рейтинг 45%. Вот не знаю і всьо тута.

Но тако, дивлячись за багатьма нашими людями і ше часом з ними спілкуючись, чи, не дай Боже, рішаючи якісь діла, чи чекаючи виконання обіцянок, то я начинаю понімати, шо ті – точно не марсіяни (хотя й зелені) і не потомки пінгвінів з моря Росса. А шось ніби тако – соль землі нашої. Шось рідне.

Політічєско худоб’яче. Такі ж кидали, рішали, брехуни, шахраї, негідники, довбні, телепні, як і багато з нас. Просто випадково вони виявилися в певному місці і в певний час. І так само випадково звідти зникнуть. Як і ми випадково отримали незалежність, але прийшла пора за неї платити кров’ю і потом. А багато хто з нас того не хоче. Але в нас, на відміну від них, не вийде з цього всього зникнути.

Просто, чим раніше зникнуть вони, тим меншою кров’ю нам обійдеться наша свобода. Але з потом так не вийде. З ними чи без них нам його доведеться пролити дуже багато. А якщо тіко чекати бараболь із смальцем, то вони будуть. І аналізи на єйца глистів будуть у нормі. Но свободи не буде. І боротьбу за неї ми лишимо нашим дітям, внукам і правнукам. І вже вони скажуть, що ми були худоба. А про сих, шо зараз, ніхто і не згадає. Про пінгвінів моря Росса згадуватимуть частіше. Така діалєктіка.

Олександр Мостіпака

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Рейтинг:
(голосів: 1)
2-02-2020, 10:22
Коментарів 0 Переглядів 1634

У нічній пожежі в Чернівцях згоріли два авто - фото
Інцидент стався цієї ночі на вулиці Головній, 275В
Підозри на коронавірус у буковинців не підтвердились, – Осачук
Голова ОДА повідомив, що результат аналізів госпіталізованих буковинців – негативний щодо підозри на інфекцію коронавірусу
«Шкурняк Ковалюка»: Чернівецька міськрада підтримала передачу землі ОДА під житло ветеранам АТО
Каспрук розкритикував це рішення, заявивши, що окремі посадовці "будинку з левами" стають "девелоперами"
Блоги
блог Миколи Кобилюка
Як я вперше скористався стаціонарним валідатором для оплати проїзду в тролейбусі у Чернівцях

Блог Юлії Пацаранюк
На думку деяких медійників, українською мовою доречніше знімати комедії, вони більш затребувані

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Що буде далі, сказати ніхто зараз не зможе

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк, Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО


блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Чи то так завжди було, чи лише віднедавна, але крадуть тепер усе, що погано лежить.

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Він них важко відмовитись і покупцям, і продавцям
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
Популярне Коментують
• Новини
загрузка...
Приватне виробничо-торгове підприємство Burovik: «Копаємо криниці за 1 день у м. Чернівці і області»*

Підприємство Burovik копає криниці в Чернівцях і на околицях міста вже 10 років. І на їхньому рахунку понад 10 000 викопаних криниць і 1000 вигрібних ям та 100% тільки задоволених клієнтів.
Кембриджські іспити: розкіш чи необхідність? Чому вони стали такі популярні? Чи варто їх складати? Які перспективи та переваги?*

Не варто зволікати та відкладати на потім, запишіться у групу підготовки до Кембриджських іспитів у нашому центрі підготовки просто зараз!
Тут смачно, як у мами! Ресторан сімейної кухні і піцерія "Mama’s pizza" запрошує чернівчан*

Все ще роздумуєте, куди піти на вихідних? Годі ламати голову – для спокійних сніданків, ситних обідів та затишних вечерь обирайте Mama’s pizza. І повірте, ви не пошкодуєте, бо тут – "Смачно, як у мами!"