У Сієтлі колишні чернівчани будують пишні будинки, подібні до наших

---
3 800
0
Маючи сертифікат "Міжнародного практикуючого бухгалтера", пані Маріанна потрапила до США за програмою обмінів Міжнародного агентства США з розвитку.
– Я була єдиною з Чернівців у групі з десяти українців. У Сієтлі ми мали двох перекладачів – громадян США, і обидва вони – з Чернівців, – розповідає пані Марина.
"Що це скрізь Чернівці!" – дивувалися українці
в Америці
– Чоловік-перекладач там уже понад двадцять років, жінка виїхала разом із сім’єю і живе у Сієтлі сім років. Усі дивувалися: "Що це скрізь Чернівці?". А люди з Києва жартували: "Треба поїхати подивитися на ці Чернівці, бо в Америці – скрізь Чернівці! Що це ви такі круті?!"
У Сієтлі проживають понад три тисячі вихідців із Чернівців. Це – переважно представники єврейської громади або віруючі. Віруючі з України поділяються за таким принципом – парафіяни чернівецької церкви, львівської, вінницької тощо. Коли українці в США зустрічаються, не питають, де живуть, а з якої церкви. Коли людина каже, що з чернівецької церкви, тоді одразу про неї стає усе відомо.
Двоповерхова
"хатка" у Сієтлі коштує півмільйона доларів
У Сієтлі є район, де живуть наші. Будинки зовні подібні до чернівецьких. Пишні. Для вихідців з Чернівців важливо, щоби будинок виглядав гарно не лише всередині, а й зовні. В американців будинки скромні. Вони комфортабельні всередині, але зовні виглядають бідно. Американцям байдуже, яка оселя зовні, головне, щоби довкола будинку була трава та інша рослинність. У США будинок не здається в експлуатацію, якщо довкола нього не зроблено все на вищому рівні. Середній будиночок на два поверхи у Сієтлі коштує півмільйона доларів. Квадратний метр житла вартує шалених грошей, але американці беруть кредит на 20-30 років, тому рідко у когось є нерухомість, за яку заплачено.
Неподалік, у містечку біля Сієтла, розташований офіс найбагатшої людини світу – Білла Гейтса. Сам Білл Гейтс живе на острові. Він ізольований, тому що його постійно атакують преса і телебачення. Кажуть, що навіть його діти граються на задньому дворі. А ще на островах живуть програмісти, які пишуть програми для корпорації "Майкрософт". Вранці їм привозять роботу, а ввечері забирають.
У Сієтлі є два університети. У національному навчання коштує сім тисяч доларів на рік, але потрапити туди майже неможливо. У бізнес-університеті річна плата становить 30 тисяч, тому багато студентів з колишніх країн СНД навчаються там. Коли студент виходить з університету спеціалістом, початкова зарплата у нього – 40-45 тисяч доларів на рік. А страви восьми кухонь світу готують в університетській їдальні, де обід коштує у середньому 10-15 доларів.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують