Україна – серед найбільших світових споживачів газу

---
2 163
0
Україна – серед найбільших світових  споживачів газуАмериканська енергетична адміністрація підготувала звіт, у якому Україна виявилася одним із найбільших енергетичних споживачів Європи. Зокрема, йдеться про те, що на кожен долар ВВП Україна споживає удвічі
більше енергії, ніж Німеччина. 2005 року майже половина спожитої енергії – це газ, і 75% цього газу Україна купила в Росії. Від 2004 року для України ціна газу зросла удвічі.
Ще до звіту Американської енергетичної адміністрації інша вагома організація – Міжнародний валютний фонд – розглянула питання наскільки стрімке зростання ціни на імпортний природний газ чинить негативний вплив на українську економіку. Наприклад, зростання цієї ціни на 60% 2006 року призвело до зниження на два відсотки темпів зростання економіки і до зростання більш ніж на 5% інфляції. У звіті йдеться про те, що 10-відсоткове зростання ціни на газ знижує в Україні зростання валового внутрішнього продукту майже на піввідсотка і підвищує інфляцію майже на один відсоток.
МВФ також зазначає, що залежність України від імпорту
газу з Росії – на 75%, і ця залежність фактично подвоїлася з 2004 року. Експерти зазначають, що Україна є чи не найбільшим споживачем газу в Європі. Для прикладу, Україна споживає удвічі більше газу на виробництво одиниці валового внутрішнього продукту, порівняно з Німеччиною. І якщо Німеччина як один із найбільших споживачів газу у Західній Європі залежить від російського газу на 35%, то Україна має удвічі більшу залежність від газу з Росії.
Звіт МВФ містить також прогнози тенденції впливу енергетичного фактору на українську економіку і вказує на оптимальні шляхи покращення енергоспоживання в різних секторах економіки України. Автори звіту попереджають про постійне втручання уряду в ціноутворення на природний газ для споживачів в Україні і негативні наслідки для бюджету держави від цього. МВФ вважає, що Україні доведеться зважати дедалі більше й більше на ринкові тенденції ціноутворення на газ та інші енергоносії, тому влада повинна більше зосереджуватися на захисті бідніших прошарків суспільства, а не на боротьбі з ринковими цінами на газ, повідомило радіо "Свобода".
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують