Спалювання сміття, яке ми часто спостерігаємо і відчуваємо навесні, заборонене. Як і опале листя, сміття з клумб, городів і садів виділяє під час горіння багато токсичних речовин у повітря. І якщо про листя городяни переважно знають, то весняні вогнища на своїх ділянках влаштовують без жодних пересторог. А тим часом за таке порушення можуть оштрафувати – повідомили в екологічній інспекції.
– Якщо бачимо, що мешканці спалюють сміття чи листя, – накладаємо штраф від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів (17-85 гривень), – повідомив "МБ" начальник відділу оперативного екологічного міжрайонного контролю Володимир СИРОТЮК. – Для посадових осіб штраф становить від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів (85-136 гривень). Сміття, яке збирають городяни біля своїх домівок, на території організацій, підприємств має бути винесене до контейнерів або вивезене безпосередньо на сміттєзвалище. Спалювати його категорично заборонено.
Щоби мешканці повідомляли про екологічні порушення, у тому числі й про спалювання сміття, у державній екологічній інспекції запровадили "гарячий телефон" – 55-90-92. Володимир Сиротюк розповів, що з цього приводу мешканці й справді телефонують, але доки оперативники доїжджають, сміття вже догорає, а порушників знайти важко.
Щоправда, двох людей нинішнього року за спалення сміття вже оштрафували.
– Часто натрапляємо на тих, хто палить сміття, коли йдемо на якийсь контрольний об’єкт, – розповідає Володимир Сиротюк. – Спочатку за порушення мешканець отримує попередження, бо зазвичай це роблять люди старшого віку, які кажуть, що нічого не знали про заборону. Але якщо людина поводиться агресивно – доводиться штрафувати. Найчастіше на спалювання сміття на "гарячу лінію" телефонують мешканці Роші, Садгори та Жучки.
6-03-2008, 13:11
0
2 879