З 1 березня у місті вдвічі підвищується плата за утримання ліфтів. Якщо нині мешканцям багатоповерхівок доводиться платити 17,1 копійки з квадратного метра загальної площі квартири (загалом за утримання цього ж метра – 63,1 копійки), то з 1 березня – вже 34,1 копійки (загалом – 80,1 копійки з квадратного метра). Ситуацію, коли за ліфт платять метри, а не люди, наразі не змінено.
– Коли у серпні 2006 року подорожчало утримання житла, змінилися всі складові тарифу, крім утримання ліфтів, – розповів начальник управління житлового господарства міста Анатолій ЮРЧАК. – Підприємство "Чернівціліфт" опинилося в скрутній ситуації, за підсумками 2007 року виявилося збитковим, виникла заборгованість із заробітної плати. 2008 року для 95 ліфтів закінчується термін експлуатації, що становить 25 років.
Як пояснив Анатолій Юрчак, міська рада затвердила програму розвитку ліфтового господарства до 2012 року. Торік цю програму не було виконано, бо з Державного бюджету обіцяні кошти не надійшли. Через це модернізували лише шість ліфтів із запланованих 12-ти.
– На жаль, вчасно міняти ліфти місто не може, – сказав начальник управління житлового господарства. – Однак роботу машин і безпеку ми можемо гарантувати.
Для самого підприємства
"Чернівціліфт" найгострішою проблемою залишається кадрова. Нині загальний штат заповнено лише наполовину, найбільше відчувається нестача електромеханіків.
– Після підвищення тарифу ми хочемо цю проблему розв’язати, – сказав начальник підприємства Корній ВІВЧАРЮК. – Якщо будуть працівники, то й забезпечимо результат.
Керівництво міста теж обіцяє посилити вимоги до підприємства. Доведеться підвищення тарифу відпрацьовувати – відповідати не лише за технічний стан ліфтів, а й за санітарний.