На другий етап Кубка України з гірськолижного спорту до туристичного комплексу "Мигово" у Вижницькому районі з’їхалися 140 учасників з різних кутків України, проте серед них, на жаль, не було жодного представника Буковини.
Хлопці й дівчата від 12 років і старші заробляли на змаганнях бали, щоби потрапити до збірної України, а дорослі спортсмени розминалися перед основними змаганнями – Чемпіонатом України, який відбудеться у "Буковелі", та перед міжнародними стартами. Організатор кубка – міністерство сім’ї, молоді та спорту України.
– Траса в "Мигово" цілком влаштовує нас для проведення Кубка України. Тут дуже постаралися, все зроблено добре, якось по-домашньому, – поділився враженнями державний тренер України з гірськолижного спорту та сноубордингу Леонід ТІКУН. – На змаганнях не було спортсменів з Чернівців, оскільки в області немає гірськолижної школи і на сьогодні немає тренерів. Після того, як відкрилися траси в Миговому, з’явилося завдання для управління з питань фізичної культури і спорту ОДА – відкрити на базі комплексу школу. Нині проблема українських гірськолижників у тому, що всі школи відірвані від місця проведення змагань на 40-50 кілометрів.
Після чернівецького міжсезоння у "Мигово" потрапляєш у справжню зиму. На спуску сніговими гарматами настріляли 80 сантиметрів снігу, який уже не розтане до весни. Юним лижникам і лижницям мерзнути ніколи: навіть відкатавши програму змагань, вони довгенькою вервечкою знову і знову вишиковуються біля витягу.
Після змагань юні лижники каталися для задоволення
Після того, як судді виставили свої бали, лижники отримали час для себе – покататися в своє задоволення і похизуватися крутими віражами одне перед одним. Впевнено на дорослій трасі виглядали навіть 4-5-річні лижники, вочевидь, діти тренерів. У яскравих костюмчиках і на крихітних лижах вони намагалися не поступатися професіоналам.
11-річний Олег Баландюк зі Львова своїм виступом незадоволений. Гірськолижним спортом він займається третій рік, подобається насамперед швидкість та перебування на свіжому повітрі. Львів’яни тренуються в місті, але нині снігу немає, тому доводиться займатися тільки загальною фізичною підготовкою. Вкотре за день, займаючи чергу до витягу, Олег навіть трішки
заздрить буковинцям.
Настя Котляренко з Києва знімає лижі та посміхається – в спеціальному слаломі у своїй віковій групі вона виборола перше місце. Дівчині подобається їздити на змагання за
кордон і просто бути кращою. У гірськолижному спорті вона вже 9 років, пішла шляхом батька-спортсмена.
Леонід Тікун переконаний, що гірськолижний спорт підходить людям обох статей і будь-якого віку.
– Нещодавно на Кубку світу в швидкісному спуску третє місце посіла тендітна дівчина 1991 року народження, – розповідає він. – Для всіх спортивних фахівців її перемога стала шоком. Але це означає, що займатися лижами і навіть досягти результату може будь-хто охочий.