
За словами директора "Чернівціводоканалу" Михайла ОЛЕНЮКА, протяжність водогонів у Чернівцях становить майже 400 кілометрів, каналізаційних мереж – понад 250 кілометрів. Для безаварійного водопостачання потрібно замінити майже третину водогонів та понад половину каналізаційних мереж.
Місто потребує також нового водозабору, оскільки наразі більшість води Чернівці отримують з поверхневих вод Дністра, за 40 кілометрів, що потребує значних витрат на очищення та транспортування. Лише енерговитрати на транспортування кубометра води з Дністра є у 2,5 разу вищі, ніж на транспортування води з Прутського водозабору. Така затратна система водопостачання робить чернівецьку воду найдорожчою в Україні.
Для будівництва нового водозабору, переоснащення та реконструкції системи водопостачання Чернівців, за словами директора ДКП "Чернівціводоканал" Михайла Оленюка, потрібно 158 мільйонів гривень.
ДО ТЕМИ
Чернівецька вода подорожчає до 4 грн за куб?
Державна інспекція з контролю за цінами в області 11 грудня визнала розрахунки планових витрат ДКП "Чернівціводоканал" обгрунтованими. Тепер планові витрати на виробництво послуг для населення з централізованого водопостачання у Чернівцях становлять 2 грн 51 коп за 1 м куб, водовідведення – 1 грн 12 коп за 1 м куб. За таких витрат, щоби підприємство працювало рентабельно, чинний сьогодні тариф на водопостачання та водовідведення потрібно підвищити в 1,5 разу.
На сьогодні у Чернівцях тариф на водопостачання та водовідведення для населення становить 3,48 грн за 1 куб. м, що є найвищим в Україні.