У стіні гімназії знайшли капсулу з посланням 60-х років

---
2 829
0
Алюмінієву капсулу, яку замурували в стіну сорок років тому, знайшли у стіні гімназії №3 (колишньої школи №26) під час ремонту актового залу. В ній виявили лист-звернення від учнів 60-х років до "комсомольців прийдешніх поколінь". У листі перелічено здобутки епохи –
перший політ людини у космос, перші в світі атомні криголами тощо.
Автори листа заповідали відкрити його 2017 року.
– Ми зачищали поверхню стіни і шпателем наткнулися на металеву прокладку в стіні, – розповіли "МБ" майстри.– Під нею знайшли алюмінієву капсулу, всередині якої був загорнутий у поліетиленовий пакет лист.
Оксана ПОПАДЮК, директор гімназії №3:
– Посланці з 1967 року сподівалися, що капсулу буде відкрито через 50 років. Але так сталося, що під час ремонту ми знайщли капсулу на десять років раніше призначеного. Ця знахідка сколихнула і колектив, і учнів. На лінійці, коли зачитували лист, у деяких вчителів з’явилися сльози – вони були свідками закладання капсули 1967 року.
Підтримуючи естафету, ми написали свого листа до нащадків і разом з першим вкладемо у капсулу. Тепер ми будемо стежити, щоби пам’ятна дощечка з проханням відкрити її через 50 років не зникла.
Ольга ОСІПКІНА, заступник директора з виховної роботи:
– 1967 року я навчалася у восьмому класі цієї школи. Була свідком, коли на урочистих зборах заклали капсулу зі зверненням до майбутніх поколінь. Попри те, що я добре пам’ятала про існування цієї капсули, її відкриття мене дуже схвилювало.
Ольга МІТЕНКО, учениця 11-го класу:
– Нам було дуже цікаво дізнатися про настрій та дух тодішньої молоді. Сама ідея – передати послання майбутнім учням – дуже приваблива, і ми хочемо звернутися до нащадків. Я дуже сподіваюся, що через 50 років, коли прочитають і наше звернення, Україна стане справжньою європейською країною, українську мову шануватимуть, люди житимуть в єдиній країні, де не буде поділу між сходом і заходом.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Сьогодні Буковина попрощається із двома захисниками
11 червня, 2025
У Чернівцях з'явився новий сквер: посадили кущі дерену та нові дерева - фото
Світла новина: з тривалого ворожого полону повернувся буковинець Михайло Турецький
На Буковині вогнеборці врятували чоловіка з палаючого підвалу
Сьогодні у Чернівцях попрощаються із воїном Віталієм Міглазовим
10 червня, 2025
Визначили релігійні організації, які можуть бронювати від мобілізації: у переліку є з Буковини
З російського полону звільнили трьох буковинців
Мідна мініатюра темплю та ігрова зона: яким буде громадський простір біля кінотеатру “Чернівці” - фото
ексклюзив
На Буковині розквітло найбільше в Україні поле півоній - милуватися ним можна протягом - десяти днів - відео
Це дуже важливе обладнання: у Чернівцях запрацював лінійний прискорювач