Україну чекає дефіцит гречки

---
2 454
0
Є всі передумови для подорожчання гречаної крупи. Споживачі вже відчули підвищення цін.
Про це повідомив заступник генерального директора Української аграрної конфедерації (УАК) Олександр Ярославський, інформує Українська правда.

За даними УАК, станом на 21 липня ціна гречки в роздрібній мережі становить від 11 до 13,5 гривень за кг, залежно від якості. За рік, під впливом дефіциту, ціни на гречану крупу виросли в 1,7 рази.

Станом на 1 липня 2010 року, за даними Держкомстату, запаси гречки були на рівні 2,7 тис. тонн, а це лише 23% від запасів цього ж періоду 2009 року і 14% - 2008 року.

- Такий обсяг залишків гречки менше місячної норми споживання населенням. Тобто, до початку збирання цієї культури торішніх запасів її вже не буде, - відзначають в УАК.

За словами представників асоціації, істотне зниження запасів гречки дає підставу для очікування подальшого зростання її ціни до початку збору нового врожаю на 10-15%.
Валовий збір гречки прогнозується менше торішнього, тому після збору нового врожаю ціна знизиться, але на попередній рівень вже не повернеться.

Обсяги нового врожаю не зможуть в достатній мірі виступити інтервенційних важелем для повернення внутрішніх цін до попереднього рівня.

За інформацією МінАП, посівні площі гречки під урожай 2010 року становили 215,4 тис. га, що на 21% менше посівних площ під торішній врожай.

За оцінками УАК, з огляду на середню врожайність за останні три роки, валовий збір гречки в 2010 році прогнозується на рівні 165 тис. тонн, що на 12% менше від обсягів 2009 року.

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Чернівчанка Гринчук написала заяву про відставку та заперечила, що ночувала у Галущенка
32 977
Знову гірка втрата. Загинув воїн із Буковини Василь Гуцул
8 908
Хто відповідає за справедливість графіків відключень світла: в "Укренерго" пояснили
7 731
Коли будемо завтра без світла: графік знеструмлень на Буковині 13 листопада
6 288
Посеред дороги встановили ліхтарі: як виглядає вулиця Заньковецької
6 200
Знову гірка втрата: на війні загинув молодий воїн з Буковини Богдан Пантя
6 075
Графік відключень світла у Чернівецькій області на сьогодні, 12 листопада
5 751
На Донеччині мати 18 років зберігала тіло померлої доньки у квартирі: подробиці жахливої історії
5 033
У Чернівецькій ОВА розповіли про порушення митрополита Лонгина у вихованні дітей
4 561
"Щодня проїжджаю 200 кілометрів містом": історія жінки, яка кермує автобусом у Чернівцях - відео
4 507

Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.