RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Замість базару – фонтан

Нещодавно відбувся конкурс на кращий проект благоустрою площі Філармонії. Комісія не присудила першу премію жодній з робіт, другу премію отримав проект Ірини Коротун, який і буде втілено в життя.

– Те, що на площі Філармонії не буде ринку, вирішили вже давно, – пояснила начальник відділу історико-культурної заповідної території управління архітектури міста Світлана БІЛЕНКОВА. – Це питання було узгоджене в Державній службі охорони культурної спадщини, є відповідний науковий висновок про доречність відтворення історично сформованої площі. Якщо відкрити площу, стає помітним чудовий архітектурний ландшафт, широка панорама міста, виразнішими стають домінанти – будівля Філармонії та колишній готель "Брістоль". Отож вирішено не зводити жодних будівель. У центрі площі буде фонтан, навколо – лавочки, а сама вона стане місцем відпочинку чернівчан. Зрештою там можна буде організовувати різноманітні масові заходи, бо іншого такого місця в Чернівцях немає – все забудоване або засаджене клумбами.

Унікальність площі Філармонії визнають усі, але існують й інші погляди на її реконструкцію. Так, проекти, що брали участь у конкурсі, розглядалися на засіданні правління обласної організації Національної спілки архітекторів України. Фахівці вважають, повідомив голова правління Віктор КІЛЬЧИЦЬКИЙ, що відібрані конкурсні роботи не вирішують об’ємно-просторове облаштування площі Філармонії, а перевагу слід надати проекту, якому комісія присудила третє місце. Саме ця робота пропонує вирішити площу потерасно із використанням архітектурних об’ємів, що диктується насамперед перепадом висот (до 4 метрів між крайніми точками). Висловили архітектори і претензії до складу конкурсної комісії, де переважають чиновники. На думку членів правління обласної організації спілки, головним під час визначення кращого проекту був не фаховий бік справи, а фінансовий. Адже можливості міського бюджету обмежені, а мер пообіцяв здати площу до чергової "червоної" дати – Дня міста.

Для архітекторів площа Філармонії залишилася чи не єдиним місцем у центральній частині Чернівців, де можна було би проявити творчість. Адже наступні покоління не знатимуть про наші фінансові проблеми, зате безлика площа – саме таким члени правління вважають проект-переможець – залишиться пам’яткою нефаховості нинішнього керівництва міста. Архітектори вирішили підготувати відповідного листа.

Обласна організація спілки архітекторів має чимало зауважень до роботи відділу історико-культурної заповідної території. Зокрема, архітектори вказують на відсутність науково обгрунтованої концепції та вимог до проектування в заповідній території міста, значне втручання відділу в погодження документації, а також мають низку конкретних фахових зауважень.

Світлана Біленкова вважає, що суперечності між архітекторами та пам’яткоохоронною службою існували завжди. На її думку, це спричинене різними поглядами на збереження історичного середовища.

Втім серед фахівців завжди є різні точки зору. Приміром, архітектори не одностайні в оцінці приміщення колишнього ринку. Одні вважають його пам’яткою архітектури, яку варто зберегти, інші переконані, що більш пізня будівля, зведена у 20-х роках ХХ століття, не вписувалася в ансамбль площі і може бути знесена.

– Комісія мала зауваження до всіх проектів, тому й не була присуджена перша премія, – пояснив ситуацію головний архітектор міста Олександр ЗАВАЛЕЦЬКИЙ. – Тому до Дня міста вирішено реалізувати проект Ірини Коротун, а через 3-4 роки, можливо, повернемося до цього питання.

P.S. Розпочати розборку колишнього приміщення "Критого ринку" на площі Філармонії доручив міський голова Микола Федорук. Цеглу, що залишиться від історичної будівлі, вирішено зберегти та використовувати надалі під час реставрації архітектурних форм старої забудови, повідомив прес-центр міської ради. 
Редактор: admin
15-04-2005, 10:46
Коментарів 0 Переглядів 1 847

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.