"Ніхто не скаже, що не потрібні такі професії, як двірники, сантехніки, електрики, адже всім подобається ходити прибраними охайними вулицями, жити у комфортних будинках. Однак розуміння необхідності сучасних благ чомусь не надихає мешканців на оплату отриманих послуг. Зрозуміло, далеко не всі мають матеріальні статки, але ж двірники і сантехніки теж люди. Вони теж мають сім’ї, власні повсякденні потреби і проблеми. Сьогодні зарплата двірника становить 262 гривні. Це означає, що на руки людина отримує трохи більше 200. Чи можливо прожити на ці гроші? Житлово-комунальні підприємства намагаються хоча б уникнути заборгованості із заробітної плати.
Щомісяця ЖРЕПи сплачують чималі суми за освітлення під’їздів, за вивезення сміття, а є ще податки, обов’язкові платежі, зарплата працівникам, що робить ці підприємства фактично збитковими. На інструменти і матеріали, необхідні у роботі, коштів не залишається. Є два шляхи розв’язання цієї проблеми: підвищення тарифів або надання дотацій з бюджету на суму різниці між тарифами і реальними затратами. Нинішні 23 копійки з квадратного метра не забезпечують виконання переліку послуг, затвердженого Держбудом України. Цей тариф базувався на цінах 1999 року, коли мінімальна заробітна плата становила 74 гривні. Відтоді вона кілька разів збільшувалася і становить нині 262 гривні – у 3,5 раза більше.
Крім того, вибивають землю з-під ніг існуючі заборгованості. Найдивнішим є те, що квартплату систематично сплачують пенсіонери та інваліди – найменш захищені верстви населення, а "круті" чомусь не вважають за необхідне розраховуватися. При цьому вони також не бажають підмітати вулиці, вивозити сміття, збивати лід. Але ж нічого безкоштовного не буває.
Щоби отримувати якісне та своєчасне обслуговування, для початку треба оплачувати комунальні послуги. Заплатіть самі та запропонуйте зробити це вашим сусідам". Директор ПП "Регіон-Центр" Віктор Мельничук.
Від редакції: Ми чекаємо, що й інші чернівчани теж долучаться до обговорення цієї актуальної для всіх мешканців міста проблеми.
10-03-2005, 12:50
0
1 901