Лінь до навчання – через авітаміноз і кохання

---
1 951
0
Надворі весна. Що може бути краще? Однак для студента це вельми вагома проблема, бо постає одвічна дилема: нудитися, але поповнювати свій безмежний інтелектуальний запас, або ж – прогулятися та подихати "свіжим" міським повітрям. Це питання з настанням весни турбує ледь не кожного студента.

Денис, студент історичного факультету: "Ще взимку я міг себе примусити сидіти на парах – а що ще робити, коли на вулиці так холодно? Але зараз дуже хочеться вийти на вулицю, посидіти на лавочці (як правило, перед власним навчальним закладом). Нудно на парах, та і наука у голову не лізе".

Найстійкіші ще продовжують "поглинати" знання (але вже з меншим ентузіазмом). Однак постійно скаржаться на те, що навесні процес навчання стає просто нестерпним. Вони стверджують, що зараз значно важче перебороти бажання прогуляти пари.

Надія, студентка музичного училища: "Ну як можна сидіти у темних аудиторіях, коли надворі сонечко? На заняттях дуже важко вчитися, особливо, коли за вікном скверик. Іноді сиджу і думаю, як хочеться там прогулятися або ж просто посидіти. Тому і вчитися значно важче, голова іншим забита".

Доцент кафедри загальної і соціальної педагогіки Лілія Кобилянська з цього приводу зазначає: "Відверто кажучи, така тенденція спостерігається протягом всього року, навесні вона просто загострюється. Адже весна – це пора радості і щастя. Іноді ми, викладачі, розуміємо наших студентів. Тому, гадаю, доцільно було би проводити пари під відкритим небом. Адже на свіжому повітрі і матеріал засвоюється легше, і прогуляти хочеться значно менше…"

Всі студенти, кому я ставила це запитання, посміхалися, але з відчаєм зівали.

Григорій, студент географічного факультету: "Я не знаю, чим це пояснити, але на навчанні дуже важко зосередитися. Постійно згадуєш, що хочеш піти у те чи інше місце або зустрітися із другом. Та і романтичні почуття відроджуються. Для пар залишається дедалі менше часу".

Хтозна, можливо це закладено у студентській природі, як не смертельний, але серйозний вірус, що прокидається з настанням весни. А можливо, весна – це черговий вдалий привід приховати свою студентську лінь.

Терапевт Елла Замфір: "Існує декілька причин, чому студентам з приходом весни важче вчитися. По-перше, авітаміноз, порушуються всі процеси. Відбувається певний дисбаланс у природі, адже все розквітає, пробуджується, а організм, навпаки, – ослаблений та знесилений зимою. До того ж це друге півріччя, і студенти змучені навчанням та зимовою сесією. Вони працювали у першому семестрі і тепер розслабляються. І канікул було не так багато.

Зрозуміло, студенти усвідомлюють, що це останній фінал перед літньою сесією, а значить, і тривалим відпочинком. Тому вони розуміють, що вчитися треба, але організм знесилений та не готовий до навантажень".
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У громаді на Буковині заборонили ввечері їхати на мотоциклах
12 460
На Буковині хлопця, якого шукали 10 діб, знайшли мертвим - поліція
11 447
Гроза та сильний вітер: на Буковині очікується різка зміна погоди
7 275
Тепер це лом: волонтери з Чернівців зібрали уламки ракети
6 388
Сильна магнітна буря: вчені попередили про потужний геомагнітний шторм і скільки днів він триватиме
5 891
У боях за Україну загинув випускник юридичного факультету ЧНУ Олександр Товарніцький
5 681
«Ці кошти можуть стати єдиною надією»: у Чернівцях триває збір на допомогу для постраждалих від ракетного обстрілу
4 344
Взяли пасажира — заплатите штраф до 32 тисяч гривень: водіїв попередили про рейди
3 618
На Буковині оголосили підозри 10 посадовцям за розтрати бюджетних коштів на великі суми
3 554
Виводив людей з будинку: історія рятувальника, який став відомим завдяки фото
3 474