До кінця цього тижня ціна на високооктановий бензин – А-95 – впаде до трьох гривень, пообіцяв міністр економіки Сергій Терьохін.
За останні два тижні ціни на пальне зросли майже на 50%. Лише протягом минулого тижня – з понеділка, 4 квітня, по п’ятницю, 8 квітня, – пальне подорожчало від восьми до дев’ятнадцяти копійок за літр. А за попередній тиждень – ще на 19-27 копійок на усі марки бензину й дизпального. Експерти ж поки що кажуть одне – якщо уряд не втрутиться, бензин дорожчатиме й надалі.
Наразі ситуація з пальним в області залишається доволі гострою: на Буковині ціни на бензин – серед найвищих в Україні. За словами Володимира ВІЛІГОРСЬКОГО, начальника організаційно-методичного відділу державної інспекції контролю за цінами в Чернівецькій області, цьому могла сприяти слава регіону як грошовитого. Хоча торговельні націнки в області невеликі – від двох до шести відсотків. Виходить, що ціни найбільше накручують нафтотрейдери. Поглиблює ситуацію ще й те, що власниками українських нафтопереробних заводів є росіяни. Суттєво зросло експортне мито – до 102 доларів за тонну. Більше того, є розмови, що мито може сягнути й усіх 120 доларів за тонну. Два НПЗ – Лисичанський та Шебелинський – зупиняються на плановий ремонт. Очікується збільшення тарифів на перевезення нафтопродуктів як всередині України, так і при експорті. Тарифи на світлі нафтопродукти за експортних поставок зростуть на 7,7%, транспортування всередині України й імпорт збільшаться на 61,6%. Посприяв росту цін на пальне й сезон, хоча бензин почав дорожчати ще до початку весняно-польових робіт.
– Ріст цін у квітні-травні може становити 20-30%, – прогнозує Володимир Вілігорський. – Це станеться, якщо не виникне дефіциту пропозиції. Порушення балансу попит-пропозиція зараз турбує найбільше. Якщо виникне дефіцит пропозиції пального, ріст цін може бути більш значним. Прогнозований експертами дисбаланс попиту-пропозиції перевищує 100 тисяч тонн. Саме таким був дефіцит навесні 2004 року, коли вибухнула цінова криза.
- ВАТ "Чернівцінафтопродукт" – 31 (з яких діючих – 28 АЗС, реалізація нафтопродуктів здій-снюється під логотипом АNP ТзОВ "Альфа-Нафта – Груп "Київ", та ТНК.
- "Мавекс-ойл" – 9 АЗС, реалізація нафтопродуктів здій-снюється під логотипом ТНК.
- МП "Вема" – 6 АЗС, незалежний реалізатор, працює самостійно.
- Компанія "Техно" – 4 АЗС, реалізація нафтопродуктів здійснюється під логотипом WOG.
- ТОВ "Західна нафтова група" – 4 АЗС, реалізація нафто-продуктів здійснюється під логотипом "WOG" (власник АЗС – ТзОВ "Контініум-Укрресурс",
м. Луцьк).
- ТОВ "Хого-Буковина" – 3 АЗС, незалежний реалізатор, працює самостійно.
- "Алміг" – 1 АЗС, незалежний реалізатор, працює самостійно.
- "Корфос" – 1 АЗС, незалежний реалізатор, працює самостійно.
- ТОВ "Захід" – 1 АЗС, реалізація нафтопродуктів здійснюється під логотипом WOG (власник АЗС – ТОВ "Захід", м. Снятин Івано-Франківської області).
- "Лукойл Україна" – 2 АЗС, реалізація нафтопродуктів здійснюється під логотипом "Лукойл" (власник АЗС – "Лукойл Україна", м. Київ).