Регулярне катання на роликах покращує роботу легень, знижує небезпеку серцево-судинних захворювань та добре розвиває м’язи. Хоча у цьому, звісно, є й екстрим. На жаль, без падіння не обійтися – і це для багатьох основна перепона у навчанні. Але ті, хто навчився кататися на роликах, стверджують, що зробити це зовсім неважко.
Вибираємо
Залежно від якості та специфіки ролики можуть коштувати від 65 до 450 гривень. Якість залежить, по-перше, від матеріалу, з якого зроблено черевики: найпростіший варіант – із синтетики, оптимальний – із натуральної шкіри. По-друге, на якість впливає і матеріал, з якого виготовлено коліщатка на роликах. Вони можуть бути гумовими, гелевими і зі спеціального сплаву.
Крім роликів, потрібно купити речі для безпеки ролера, а якщо це дитина, то без них не обійтися. Шолом, наколінники, налікотники і рукавички можуть входити у набір або купуються окремо.
Міряючи ролики, поворушіть ногою, переконайтеся, що черевик ніде не тисне: нога повинна почуватися комфортно. Ролики беріть на один, максимум на два розміри більші, ніж розмір ноги.
Вчимося
Якщо ви вже вирішили кататися на роликах, остерігайтеся мокрого асфальту і нерівних тротуарів, ніколи не катайтеся по калюжах і піску.
- Стояти: корпус трохи нахилений вперед, одна нога на півролика попереду іншої, ноги на ширині плечей і трохи зігнуті у колінах.
- Рухатися. Під час руху так само коліна залишаються напівзігнутими, корпус – нахилений вперед, а ось п’ятки потрібно скласти разом, носаки – окремо, крокувати "ялинкою", інакше ноги можуть самі -оїхати вперед, а ви впадете на спину.
- катаючись, намагайтеся рівномірно переносити вагу тіла з однієї ноги на іншу, а гальмуючи, розподіліть її на п’ятки, не піднімаючи при цьому носака. На самому початку для рівноваги непогано було би тримати руки перед собою.
29-05-2005, 00:01
0
1 686