З настанням весни, коли зеленіє та квітує природа, хочеться, щоби подібні зміни відбулися і в нашій домівці. Дедалі популярнішим у нас стає озеленення балконів та лоджій, які потроху перетворюються зі складів непотрібних речей на маленькі квартирні сади. Навіть мерія Чернівців закликає городян активніше займатися балконами, стимулюючи відповідними конкурсами та преміями. Якщо і ви маєте намір долучитися до цієї гарної та корисної справи, можливо, вам стануть у нагоді наші поради.
Наразі найпопулярнішими балконними рослинами у нашому місті є так звані ампельні, тобто ті, що мають стебла, які гарно звисають, і їх можна підвішувати. Лідер за популярністю – петунія. Вона квітне впродовж всього літа, має гарну палітру кольорів і невибаглива в догляді. До того ж ампельними рослинами можна прикрашати не тільки балкон: якщо його немає – вистачить ящиків на зовнішніх підвіконнях.
Однак не варто обмежуватися однією рослиною, якою б гарною вона не була. Перш ніж вибрати нову рослину, треба зважити на умови, в яких вона перебуватиме: на який бік виходить балкон, чи сильні там вітри, наскільки відкритий балкон.
На сонячному боці рослини, що в’ються, слід саджати так, щоби вони затінювали вікна. Натомість, коли світла бракує, рослини розміщують біля стіни, а вздовж балкона вирощують невеликі рослини, що квітнуть. Необхідно зважити також на колір стін. Наприклад, на тлі цегляної стіни зовсім непомітними будуть червоні чи помаранчеві квіти – краще обрати білі, сині, рожеві.
Як би не хотілося створити на балконі справжній міні-сад, треба враховувати, що не всім рослинам підходять такі умови. Деяким квітам затісно у горщиках та контейнерах – наприклад, жоржинам, гладіолусам, великим трояндам.
До речі, багатьом господиням вдається чудово озеленити балкон у весняно-літній сезон кімнатними рослинами – теплої пори року вони чудово почуваються на свіжому повітрі. Треба лише враховувати особливості догляду. Так, більшість ніжних кімнатних рослин влітку треба захищати від пекучого сонця. Тож значно менше клопоту з квітами, які звикли до відкритого грунту – календулою, настурцією, чорнобривцями, фуксією, шавлією, братчиками, маргаритками. Саме вони можуть скласти основу балконного квітника.
Озеленюючи балкон, можна успішно поєднати красиве з корисним – вирощувати в горщиках чи контейнерах пряні трави – петрушку, базилік, майоран, розмарин, шавлію.
Якщо балкона немає, і ви висаджуєте квіти в контейнері на підвіконні, не обов’язково обмежуватися лише ампельними видами. Ви можете застосувати дворядну чи навіть трирядну посадку. Тоді ампельні у вас перебуватимуть на передньому плані, за ними – невисокі густі кущики, а найближче до стіни – ліани.
Квіти для ваших балконів
Пропонуємо докладніше знайомство з деякими рослинами, наведеними в таблиці. Із них ви зможете сформувати чудовий квітник. Щоправда, більшість таких рослин доступна на нашому ринку лише як насіння, розсаду з якого доводиться вирощувати самостійно. Детальнішу інформацію можна прочитати на упаковках насіння.
Кобея
Велика ліана родом із Мексики. Її квіти у пуп’янках зелені, а потім здебільшого стають світло- чи темно-фіолетовими. Чудово підходить для вертикального озеленення, створення затінку на балконі.
Фуксія
Походить із Південної та Центральної Америки, але чудово пристосувалася і до умов більш суворого клімату, добре переносить затінок, вітер. Компактний ампельний кущик.
Бегонія вічноквітуча
Батьківщина – Бразилія. Розкиданий або компактний кущик з великими яскравими квітами. Любить щедрий полив.
Цинія
Походить із Мексики, приваблює багатством кольорової гами квітів. Стебла низькорослі, чудово виглядають у невисоких контейнерах та горщиках.
Іпомея
Трав’яниста ліана, налічує 500 видів. Добре "видряпується" на вертикальні поверхні, гарно і густо цвіте.
Вербена
Буває прямостоячою, повзучою і похилою – всі види підходять для озеленення балконів. Приваблює багатством кольорів – немає тільки жовтої.
Пеларгонія
Належить до родини геранієвих. Цвіте з травня по листопад. Квіти яскраві, зібрані в суцвіття. Розмножується верхівковими пагонами.
Лобелія
Походить із Південної Африки, належить до родини дзвіночкових. Може бути грунтопокривною або ампельною.
30-04-2005, 22:07
0
8 376