Газовий балончик
Найчастіше можна почути про такий засіб самозахисту, як газовий балончик. Але варто пам’ятати, що газовий балончик, яким ви скористалися у закритому приміщенні, може негативно вплинути не лише не нападника, а й на вас. Краще використовувати його на вулиці. Щоправда, його дія ефективна за певної температури – -8 – +45°.
Якщо балончиком доводиться користуватися за вітряної погоди, станьте так, аби вітер дув вам у спину. Лише у такому разі газ потрапить в обличчя нападника, а не у ваше.
Зброя з кишені
У критичних випадках, якщо у вас немає із собою газового балончика, можна скористатися підручними засобами. Де б ви не перебували, у вашій кишені завжди щось повинно бути для самозахисту. Наприклад, у кишені може лежати зв’язка ключів чи пилочка, удар якими досить болючий.
У нагоді стане і помада. Щоправда, вона повинна бути досить довгою, щоби коли ви стиснете її у кулаці, ще 5 сантиметрів виступало.
Речі, які можна використати для самозахисту, завжди потрібно носити в одному й тому самому місці, наприклад, у лівій кишені. Завдяки цьому навіть в екстремальній ситуації підсвідомість у вас спрацює "на автоматі".
Як поводитися
…у під’їзді. Під’їзд досить небезпечне місце, особливо варто насторожитися тоді, коли у під’їзді, в якому завжди горіло світло, воно раптом зникло. Майже у кожному під’їзді є "темний закуток" – ніколи не повертайтеся до нього спиною. Ідіть так, щоби він був у полі зору.
Намагайтеся не заходити у ліфт з незнайомими людьми, безпечніше піднятися сходами.
Якщо на вас напали у під’їзді, не кричіть "гвалтують", на слова "пожежа" або "горимо" відреагують значно швидше.
…на вулиці. Важливо не спровокувати екстремальних ситуацій. Тож якщо ви йдете вулицею, а навпроти – компанія чоловіків, перейдіть на інший бік або зайдіть у най-ближчий під’їзд.
Групу незнайомих чоловіків краще обходити з того боку, де немає стіни, йти тим шляхом, де є найбільша можливість маневру. Не дивіться нікому з чоловічої компанії у вічі, адже дехто може це зрозуміти як запрошення до знайомства або навіть виклик.
Практичні поради
Завдаємо удару
- Ударів варто завдавати лише в чутливі больові точки: очі, ніс, горло, пах, живіт. Ніколи не сподівайтеся, що вас захистить всього один удар, їх потрібно завдати декілька і в різні больові зони.
- Дуже важливо пам’ятати, що чоловіки інстинктивно захищають пахову зону, тому перший удар повинен бути відволікаючим, а вже потім, піднявши стопу чи коліно, бийте у пах.
- Якщо ви захищаєтеся з допомогою зв’язки ключів, її необхідно кинути в очі нападнику. Удару помадою найкраще завдавати в око, горло чи вилицю.
- Зброя не повинна привертати занадто багато уваги, інакше нападник буде готовий до захисту.
- Сильна зброя у жінок – зуби та нігті. Якщо на вас навалилися зверху і під рукою немає жодних засобів для захисту, тоді починайте кусатися. Намагайтеся вкусити за найближчу частину тіла.
- Якщо під час нападу у вас опинився ніж, не поспішайте ним скористатися. Зробіть це лише в тому разі, коли впевнені, що зможете ним захиститися. Інакше ніж може потрапити до рук нападника, і ви самі станете жертвою своєї ж зброї.
Підручні засоби для оборони
Зброєю можуть бути звичайні речі, які лежать на землі. Можна кинути у нападника камінням, вдарити палицею тощо. Відкритою консервною банкою чи пляшкою можна також завдати удару нападникові, навіть поранити його, а пісок є відволікаючим засобом, якщо його жбурнути в очі.
Загалом як зброю можна використовувати будь-який предмет: парасолю, монети, туфлі, сумочку, ручку, щітку для волосся, запалену цигарку. Головне, щоби ваші дії були швидкими та несподіваними для нападника.
Корисна адреса:
Навчитися самозахисту можна в спортивному залі Чернівецького національного університету за адресою
вул. Стасюка, 46. Заняття відбуваються у вівторок
та п’ятницю о 20.00.