Чи замислювалися ви коли-небудь, скільки часу забирає наведення у домі ладу? Щоденне п’ятихвилинне прибирання – це 61 година на рік, або п’ять з половиною місяців життя середньостатистичної домогосподарки. А декілька годин на щотижневе прибирання – це вже 104 години. Чи не забагато? Ось би створити дім, який сам себе підтримуватиме у чистоті і порядку. Щоби наблизитися до такого ідеалу і витрачати менше часу на прибирання, треба знати декілька елементарних речей.
Розшиваємо вузькі місця
Щоби легше було прибирати, треба зробити так, щоби речі, які притягують бруд, концентрувалися в одному місці. Наприклад, полиці для вуличного взуття, велосипед, ящик з інструментами прекрасно уживаються у коридорному закутку.
Багато часу і сил забирає ще один об’єкт – кімнатні рослини. Якщо вони розміщені у різних кімнатах, догляд за ними перетворюється у важкий обов’язок. А якщо влаштувати у симпатичному кутку мікрооранжерею – відразу відчуєте полегшення.
Звичка брати те, що ближче
Люди так влаштовані, що кладуть речі не на їх, речей, місця, а на те, що під рукою. Тому:
- розміщуйте полиці там, де це зручно, а не там, де вони гарно виглядають;
- тримайте найнеобхідніші речі у доступних місцях, навіть якщо вони трохи псують імідж дому. Вони все одно опиняться під рукою, а не там, де їм належить бути.
Виживаємо
із себе "плюшкіних"
Сховища для мотлоху багатоликі: це і картонні коробки на антресолях, і елегантні пластикові бокси, і поліетиленові пакети та мішки. Вони завойовують простір якось непомітно. Але зберігання того, що вам непотрібне, ускладнює ваше життя і забирає у вас же "живий" простір! Отож, віддавайте, викидайте – як хочете, але не перетворюйтеся у комірників.
Не економте на помічниках
Засоби й інвентар для прибирання – ваші союзники у боротьбі з брудом. Тому не варто економити на побутовій хімії і спеціальних губках, серветках, щітках. І ще одна проста порада: зберігайте всі засоби для прибирання в одному місці.
Уникаємо і не купуємо
- однотонних поверхонь білого, жовтого і золотистого кольорів: вони ніколи нічого не маскують;
- не купуйте меблі з однотонною синьою, чорною, темно-зеленою і яскраво-червоною обивками – на таких тканинах помітна кожна пилинка;
- для облицювання ванних кімнат найкращий колір плитки – слонової кістки;
- крапчастий малюнок килима на кухонній підлозі приховає дрібне сміття і крихти, доки у вас не з’явиться хвилинка, щоби взятися за віник.
Відмовляємося в інтер’єрі від:
- м’яких порід дерева, таких, як сосна, ялина;
- паперових шпалер;
- вельвету, бархату;
- абажурів з тканини;
- надто світлих або надто темних тканин;
- світлих килимів;
- рельєфних чи пористих матеріалів для поверхонь столів;
- різних дерев’яних прикрас на меблях, стінах, вікнах.
17-04-2005, 21:13
0
2 192