%0%При вході в автобус, тролейбус завжди пропускаємо вперед жінок, людей похилого віку, інвалідів, дітей.
У салоні слід пам’ятати, що кожна людина має свою інтимну зону, радіус якої – від 30 до 50 сантиметрів. Вторгнення до цієї зони підсвідомо спричинює роздратування, гнів. Саме тому в переповненому громадському транспорті так часто виникають конфлікти. Однак уникнути цього вторгнення часто неможливо. Тому треба дотримуватися правил поведінки в чужій інтимній зоні: не дивитися в очі, не робити зайвих, а особливо різких рухів, зберігати нейтральний вираз обличчя.
Вкрай неввічливо розглядати пасажирів, заглядати в книги чи газети, які вони читають.
У переповненому транспорті обов’язково поступаються місцем вагітним жінкам, старшим людям, батькам з маленькими дітьми, інвалідам. Це роблять не тільки чоловіки, але й жінки. Однак дуже неввічливо, коли чоловік похилого віку сидить у присутності своєї ровесниці або й старшої за нього жінки.
Той, хто поступається місцем, мусить звернутися до того, кому він поступається. Якщо просто встати – це не буде жестом ввічливості.
Якщо хтось поступається вам, не можна відмовлятися. І обов’язково треба подякувати – навіть якщо ви переконані, що маєте законне право на це місце.
Правила етикету в громадському транспорті категорично забороняють голосно розмовляти, бурхливо жестикулювати, палити, вживати алкогольні напої, їсти. Людину, яка зайшла у тролейбус із морозивом, кондуктор має повне право висадити.
17-04-2005, 21:05
0
6 235