Якщо ви гадаєте, що зовсім не знайомі з німецькою кухнею, то дуже помиляєтеся. Усе, що буковинці так цінують у кулінарії – різноманітні святкові наїдки з м’яса, ситні салати з майонезом, наваристі супи та бульйони, бутерброди з товстим шаром масла, – залишилося нам у спадок від німецько-австрійської гастрономічної культури.
Німці обожнюють їжу, особливо баварці. Якщо вам пощастило побувати у Баварії, ви не могли це не відчути. Страви там завжди ситні, порції – величезні, різноманітність – небачена. Сніданок у пересічному баварському готелі – це майже як наш весільний бенкет. Принаймні всіляких ковбас, шинок і м’ясних рулетів там не менше.
В усьому світі німецька кухня асоціюється з пивом та сосисками з квашеною капустою. Звісно, це примітивно, як і всі стереотипні уявлення, але не позбавлено сенсу. Німці справді полюбляють різноманітні ковбасні вироби і роблять їх найкраще у світі. Але всі ці ковбаски-сосиски-сардельки завжди їдять з чималою кількістю овочевого гарніру. Варені й тушковані овочі – фірмовий знак німецької кухні. Це різні сорти капусти, картопля, селера, морква, ріпа, популярними є також бобові, а надто супи з них.
Ще одна пристрасть німців, яку ми також поділяємо, – борошняні вироби. Важко уявити німецький сніданок без духмяних свіжоспечених булочок, хрусткого хліба, посипаного соняшниковим чи кунжутним насінням. Німецькі десерти також здебільшого борошняні і легкістю не вирізняються. У багатьох ресторанах вам запропонують млинці величезного діаметру з чорницями та ванільним соусом. Типовим десертом є також струдель із солодкою начинкою, хоча його традиційно вважають стравою австрійської кухні. Ну, а різдвяна випічка в Німеччині – тема для цілої енциклопедії. Приправлені гвоздикою та корицею пряники, імбирне печиво, макові рулетики, коржики з густим джемом – усе це наповнює німецький дім унікальними передсвятковими пахощами.
Словничок
- Вайсвурст – біла ковбаска з телятини і свинини.
- Брецель – крендель, посипаний крупною сіллю.
- Кранц – великодня бабка.
- Айсбайн – варена свиняча рулька.
- Айнтопф – щось середнє між густим супом та рагу.
- Волован – "кошичок" із листкового тіста.
Рецепти німецької кухні
Айнтопф
з капустою
Яловичина – 400 г
Олія – 2 ст. л.
Цибуля ріпчаста – 1 велика
М’ясний бульйон – 1 л
Кмин – 2 ст. л.
Капуста білоголова – 1 шт.
Картопля – 6 шт.
Перець, сіль – за смаком
Яловичину нарізати невеликим кубиками, обсмажити до золотистої скоринки, з’єднати з нарізаною кружальцями цибулею і смажити ще 5 хвилин. Влити у сковорідку дві склянки бульйону, накрити покришкою і тушкувати приблизно годину. Відтак додати крупно нашатковану капусту, решту бульйону і тушкувати ще 30 хвилин. Насамкінець додати кмин, сіль і перець. n
Німецький
суп із пива
Світле пиво – 2 склянки
Борошно – 1 ст. л.
Яйце – 1-2 шт.
Цукор – 1-3 ст. л.
Гвоздика, кориця, лимонна цедра – за смаком
Змішати гвоздику, корицю, лимонну цедру, борошно і всипати в каструлю з пивом. Довести до кипіння, постійно помішуючи. Збити яйця з цукром і влити тоненькою цівкою у кипляче пиво. За кілька секунд суп готовий. Подавати його треба гарячим.
9-04-2005, 15:56
0
2 198